-

Dans Üçgeni İDOB

7 yaş ve üzeri izleyici kitlesi için uygundur.
  • Bale

İstanbul Devlet Opera Ve Balesi

DANS ÜÇGENİ

Yaş Sınırı: Bu temsil 7 yaş üzeri izleyicilerimiz içindir. 7 yaş ve altı izleyicilerimiz çocuk temsillerimizi izleyebilir.

Bolero

'Bolero', hayat gibidir. Doğumla birlikte hafif hafif başlar ve ölüme kadar gider. Kadın - erkek ilişkileri üzerine kuruludur. Erkek sahip çıkmaya, kadın da gururunu kırdırmamaya çalışır. 

Bahar

Dinamiği ve yapısı sayesinde bariz bir yoğunluğa sahip olan hareketler aracılığıyla, eserin tamamı yeni bir deneyim sunmayı başarıyor: Devingen bedenle kişisel bir bağ kurmak. İlk başta durgun görünen bir akışın, aslında içinde okyanus kadar sürprizler barındırması gibi. Bir çekiş, tutuş ve bırakış; ayrışma  ve  evrim: BAHAR.

Judith

Kuşatılmış Kudüs şehrinin surları dışında, genç fatih Holofernes ve askerleri, şehrin muhtemel düşüşünü kutlamaya başlamışlardır. Şehir halkı Holofernes'e ülkelerini yağma etmemesi için, o bölgenin en güzel kızını, bakire Judith'i göndermiştir. Judith, Holofernes’in tarafında olduğuna onu ikna eder ve genç fatihin güvenini kazanır. Bir yandan da Holofernes’e aşık olmuştur. Ulusu için görevini yerine getirmek ile Holofernes’e hissettikleri arasında kararsız kalır. O sırada Judith’in yardımcısı Abra devreye girer ve ona ısrarla görevini hatırlatır. Bunun üzerine, Holofernes’in arkasını döndüğü bir anı yakalayan Judith, genç fatihin başını keser. Ardından şehre haber salar ve Yahudi askerleri Holofernes’in birliklerini yenilgiye uğratır. Yahudiler zaferi kutlarken, Judith sevdiği adamın yasını tutmaktadır.

 

Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Sinema Tiyatro Konser Opera&Bale Tümü