Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    Beyoğlu Kültür Yolu Festivali - Don Giovannı’yi Nasıl Bilirdiniz ?

    Beyoğlu Kültür Yolu Festivali - Don Giovannı’yi Nasıl Bilirdiniz ?

    İstanbul - AKM Tiyatro Salonu 8 Haziran 2022 Çarşamba
    • Opera

    Beyoğlu Kültür Yolu Festivali - Don Giovannı’yi Nasıl Bilirdiniz ?

    İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin alışılmadık bir şekilde, anlatımlı konser konsepti ile Don Giovanni Operası’ndan kesitleri sahnelediği “Don Giovanni’yi Nasıl Bilirdiniz?” temsili 8 Haziran’da, AKM Tiyatro Sahnesi'nde seyircilerle buluşuyor.
    Wolfgang Amadeus Mozart’ın bestelediği “Don Giovanni Operası” opera literatürünün başyapıtları arasında üst sıralarda kendine yer bulmuştur. Öyle ki Richard Wagner, Don Giovanni'nin "tüm operaların operası" olduğunu iddia etmiştir. Dahi librettist Lorenzo Da Ponte’nin kaleme aldığı librettosu ile kara komedi olarak nitelendirilebilen opera; Kadınları baştan çıkarmakla ün yapmış, çapkın bir İspanyol asilzade olan Don Giovanni adındaki efsanevi karakterin maceralarını anlatıyor. Zenginliği ve gücü, onu eylemlerinin sonuçlarıyla yüzleşmekten korur, ta ki bir gün çok ileri gidip sonunda kendi düşüşüne yol açan bir cinayet işleyene kadar…
    “Don Giovanni’yi Nasıl Bilirdiniz?”anlatımlı konserinde eser ve karakterlerin analizleri Suat Arıkan tarafından aktarılıyor. Konserde; solistler Caner Akgün (Don Giovvanni), Işık Belen (Leporello), Hale Soner Kekeç ( Donna Anna), Barbora Hitay (Donna Elvira), Ufuk Toker (Don Ottavio), Bezmi Hazal Ekşi (Zerlina), Emre Güngör (Masetto) ve Göktuğ Alpaşar (Il Commendatore), Fügen Yiğitgil’in piyanosu eşliğinde sahnede olacaklar.Temsilin koro şefi ise Volkan Akkoç.

    Anlatıcı: Suat ARIKAN
    Koro Şefi: Volkan AKKOÇ
    Don Giovanni: Caner AKGÜN
    Leporello: Nejat Işık BELEN
    Donna Anna: Hale SONER KEKEÇ
    DonnaElvira: Barbora HİTAY
    Don Ottavio: Ufuk TOKER
    Zerlina: Bezmi Hazal EKŞİ
    Masetto: Emre GÜNGÖR
    Commendatore : Göktuğ ALPAŞAR
    Piyanist: Fügen YİĞİTGİL
    Kondüvit: Başak TANİŞ
    Suflöz: Duygu K. AKINCI
     

     

    Lütfen almak istediğiniz tarihi seçiniz
    İstanbul Avrupa - AKM Tiyatro Salonu

    AKM ETKINLIK NOTLARI

    Iade ve Degisiklik

    Satin alinan biletler, etkinligin iptali veya tarih degisikligi olmasi durumu disinda degistirilemez veya iade edilemez.

    AKM’de gerçeklesecek etkinliklerin tümü pandemi sebebiyle özel kurallara tabidir. Bilet satin alan herkes bu kurallara uymayi ve yaptirimlari kabul etmis sayilir.
    Ögrenci bileti, ögrenci kimligi ile geçerlidir. Ögrenci kimliginin etkinlik günü görevlilere gösterilmesi gerekmektedir.
    AKM Yönetimi etkinlik için uygun görmedigi kisileri bilet iadesi yaparak etkinlik alanina almama hakkina sahiptir.

    Sagliginiz Için

    T.C. Içisleri Bakanligi'nin 14.01.2022 tarihli "PCR Test Zorunlulugu" konulu genelgesi uyarinca koronavirüs salgininin son dönem seyri ve toplum sagligina olan etkisi ile konuyla ilgili olarak Koronavirüs Bilim Kurulunun tavsiyeleri çerçevesinde konser, sinema ve tiyatro gibi etkinliklere katilmadan önce PCR testi ile tarama yapilmasina gerek olmadigina karar verilmistir.

    Etkinlik Süresince

    Konser esnasinda kamera, fotograf makinesi, cep telefonu vb. kayit cihazlariyla kayit yapilmasi yasaktir. Kayit cihazlari mekânlara alinmayacaktir.

    Tüm etkinlik 7 yas ve üstü katilimcilar için uygundur.
    Etkinlik basladiktan sonra salona seyirci alinmayacaktir.

    Mekân Kurallari

    Etkinlik baslangiç saatinden en az 1 saat önce biletle birlikte etkinligin kapisinda olacak sekilde hazir olunmasi gerekmektedir.

    Mücbir sebeplerle konser mekânlarinda degisiklik olabilir. AKM yönetimi, yeni mekânda izleyicilerimize bilet numaralarina en yakin yeri temin edecek bir oturma plani hazirlayacaktir. Satin alinan biletler, mekân degisikligi nedeniyle iade edilmez.
    Misafirlerin belirtilen oturma düzenine uymasi zorunludur. Etkinlik boyunca yer degisikligi yapilamaz.
    Mekânlarda belirtilen alanlar disindaki yerlere yiyecek veya içecekle girmek, tütün ve tütün ürünleri tüketmek veya elektronik sigara kullanmak yasaktir.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü