Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Fındıkkıran Antalya DOB

    Muratpaşa Mah., Evliya Çelebi Caddesi, 07010 Muratpaşa/Antalya 10 Aralık Cumartesi - 24 Aralık 2022 Cumartesi
    • Bale

    Fındıkkıran Antalya DOB

    1 PERDE
    Noel gecesi Claranın evinde her yıl olduğu gibi bu yılda büyük bir balo düzenleniyordu. Şekerlerle ve süslerle dolu muhteşem bir noel ağacı salonun tam ortasında parlıyordu. Her zamanki gibi sıcacık şömine evi ısıtıyordu, önünde
    kestaneler hazırlanıyordu. Claranın amcası Drosselmayer, Clara için bu geceye özel büyük bir süpriz hazırlamıştı. Drosselmayer baloya geldiğinde bütün çocuklar mutlulukla ona doğru koştular çünkü bu sene de onlar için hazırladığı
    sihirbazlık oyunlarını heyecanla bekliyorlardı.
    Balo keyifle devam ederken sıra hediyelerin açılmasına gelir, Clara’nın kardeşi Fritz heyecanla kendi hediyesini beklemektedir. Amcası Clara’nın hediyesini verdiğinde Clara gözlerine inanamaz, amcası ona bir Fındıkkıran
    hediye etmiştir. Clara sevinçli amcasının boynuna atlar, onu öper ve oyuncağını alıp arkadaşlarının yanına koşar. Fritz ablasının hediyesini çok kıskanmıştır. Tüm çocuklar hediyelerini açar ve keyifle eğlenmeye devam ederler. Gecenin
    sonunda misafirler evden yavaş yavaş ayrılırken Clara amcasına koşup orada kalması için ısrar eder. Clara Fındıkkıran’ı da alıp odasına yatmaya gider. Gece yarısı saat tam 12’yi vurduğunda Clara aşağıdan sesler duyar, Fındıkkıran’ı da kucağına alarak merakla salona iner ve gözlerine inanamaz her yerde fareler vardır. Fareler onu görünce koşarak etrafını sararlar, Clara korku içinde
    Fındıkkıran’ı korumaya çalışmaktadır. Bir anda hiç beklenmeyen bir şey olur, Fındıkkıran’ın askerleri kapıdan girerler ve farelerle savaşmaya başlarlar. Clara’nın elinden düşen Fındıkkıran savaşın ortasında kalır. Bu sırada askerleri yok etmek için Kral Fare ortaya çıkar. Oyuncağının kırılmasından korkan Clara ne yapacağını şaşırmıştır. Bu an da Drosselmayer belirir ve yaptığı sihirle Fındıkkıranı, Fındıkkıran Prens haline getirir. Fındıkkıran Prens ve Kral Fare savaşmaya başlar. Farelerin Clara’nın etrafını sarıp geceliğinden çekiştirmeye başladığını gören Fındıkkıran Prens, Clara ‘nın zarar görmesinden korkarak son bir güçle Kral Fareye saldırır ve Kral Fareyi öldürür. Tüm fareler savaşı kaybettiklerini anlayıp Kral Fareyi de alıp koşarak deliklerden kaçarlar.
    Fındıkkıran Prens Clara’yı kurtarmıştır. Bu büyük zaferin ardından Fındıkkıran Prens ve Clara dans ederken Drosselmayer onları hayalle gerçek arasında büyülü bir dünyaya doğru yolculuğa gönderir.
    2 PERDE
    Fındıkkıran Prens ve Clara, Karlar ülkesinde uçuşan karların danslarını izlerken büyük bir kapı açılır ve kapının arkasında şeker dünyası belirir. Fındıkkıran Prens ve Clara, bu sihirli kapıdan geçerek şeker ülkesine adım atarlar. Bu dünya şekerlerle, çiçeklerle ve farklı farklı bebeklerle doludur. Onları Şeker Perisi karşılar. Fındıkkıran Prens heyecanla Şeker Perisi ’ne başlarından geçenleri anlatır. Şeker Perisi onları diğer bebeklerle tanıştırır. İspanyol bebek elindeki yelpazesiyle reverans yapar. Çinli bebek zıplayarak selam verir. Rusbebek taklalar atarak hoş geldiniz der. Çiçekler mis gibi kokularını bırakaraksalınırlar. Fındıkkıran Prens ve Clara mutlulukla hoş bulduk der ve kendilerini bu sihirli dünyanın dansına bırakırlar.
     

    • Illere göre etkinliklerin satisa çikma tarih ve saatleri; Istanbul, Izmir, Mersin, Antalya, Samsun: Internet gisemizde, aylik opera ve bale programinin belirlenmesi halinde temsil tarihinden 30 gün önce satisa sunulmaktadir.
    • Ankara Internet gisemizde, aylik opera ve bale programinin belirlenmesi halinde temsil tarihinden 15 gün önce saat 10:30'da satisa sunulmaktadir. Ekim, Kasim, Aralik ve Ocak ayina özel olarak tüm etkinlikler gise ve internette 30 gün öncesinde satisa sunulmustur.
    • Temsillerimiz ilan edilen tarih ve saatte baslar. Seansa geciken seyircilerimiz ilk perdeyi izleyemezler.
    • Devlet Opera ve Bale Genel Müdürlügü gerektiginde temsil düzeninde ve programda degisiklik yapabilir.
    • Devlet Opera Bale etkinlikleri için kurum karari dogrultusunda 01.01.2016 tarihi itibari ile "Bilet Açiga Alma" islemi artik gerçeklesmeyecektir.
    • ÜYELIK girisi yapilarak satin alinan biletlerin iadesi, etkinlik saatine 48 saat kala BILETLERIM bölümü içinde yer alan IPTAL ET kismindan yapilabilir. Iptal/Iade islemleri internetten alinan ve giseden yazdirilmamis biletler için geçerlidir. 
    • ÜYELIK girisi yapilmadan satin alinan biletlerin iade taleplerinin etkinlik saatine 48 saat kala info@biletinial.com adresine mail yoluyla iletilmesi gerekmektedir. Iptal/Iade islemleri internetten alinan ve giseden yazdirilmamis biletler için geçerlidir.
    • 7 yasindan küçük izleyicilerimizin çocuk temsilleri disindaki temsillere getirilmemesini rica ederiz.
    • Bakanligimiz ve bagli kuruluslarinda çalisan personel ve çocuklari ile emekliler ve ögrenciler temsillerimizde giseden kimlik ibraz etmek sartiyla indirim uygulanan yerlerden %30 indirim uygulanabilir.
    • Gaziler, sehit ve gazilerin dul ve yetimleri, engelliler ile "65 yasini doldurmus, Muhtaç, Güçsüz ve Kimsesiz T.C. Vatandaslarina Aylik Baglanmasi Hakkinda 2022 sayili Kanun" kapsamindaki kisiler giseden yer numarasi almak kaydi ile temsilleri ücretsiz izleyebilirler. Bilgilerinize sunariz.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü