Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Norma İDOB

    • Konser

    Norma İDOB

    Döneminin en önemli İtalyan bestecilerinden olan Vincenzo Bellini’nin (1801 - 1835) bestelediği “Norma” Operası,  8 Ocak Cumartesi akşamı Atatürk Kültür Merkezi Tiyatro Salonunda izleyicisiyle buluşuyor.
    Bellini’nin 1831 yılında yazdığı ve aynı sene ilk kez La Scala Operası’nda sahnelenen eserin  librettosu, zamanının en çok aranan libretto yazarı Felice Romani tarafından yazıldı.
    Norma Operası, 18. yüzyılın ortalarından 19. yüzyılın başlarına kadar İtalyan operasında popüler bir şarkı söyleme stilli olan “Bel Canto” türünün başyapıtı olarak kabul edilir. Vincenzo Bellini de “Bel Canto” nun en önemli temsilcisidir. Tüm zamanların en iyi soprano aryalarından biri olan "Casta diva" gibi büyüleyici müziklerle dolu olan  “Norma” , opera repertuvarlarının seçkin eserleri arasında sayılır.

    Bellini’nin en iyi dramatik eseri olarak tanımlanan Norma; aşk, ölüm, savaş ve sadakatsizlik konularını işliyor. Eser, Roma işgali sırasındaki antik Galya’da geçiyor. Galya’da Druid (antik Kelt topluluklarındaki rahip sınıfı) topluluğun lideri olan Norma, düşmanı olan bir Romalı Pollione'ye aşık olur ve  bu uğurda inançlarına ve değerlerine ihanet etmeyi göze alır.  Ancak bir süre sonra Pollione,  başka bir rahibe Adalgisa’ya aşık olur. Norma’nın öfkesi çok büyüktür…

    Sahne Kurgusu: Suat Arıkan
    Şef: Roberto Gianola
    Koro Şefi: Paolo Villa

    Norma: Perihan Nayır Artan / Evren Ekşi / Hande S. Ürben
    Pollione: Yoel Keşap / Bülent Külekçi / Hüseyin Likos
    Adalgisa: Nesrin Gönüldağ / Barbora Hitay
    Oroveso: Zafer Erdaş / Umut Tingür / Gökhan Ürben
    Clotilde: Dilan Şaka / Elif Tuba Tekışık
    Flavio: Hazal Ata / Onur Turan
    Dansçılar: Kamola Rashidova, Şeçil Yenigün ve Berk Can Ceylan

    Sahne ve Kostüm Düzenleme: Olcay Engin Kaymaz
    Işık Tasarım: Taner Aydın
    Koreografi: Kamola Rashidova

    Eser İtalyanca seslendirilecektir.

    AKM ETKİNLİK NOTLARI

    İade ve Değişiklik

    Satın alınan biletler, etkinliğin iptali veya tarih değişikliği olması durumu dışında değiştirilemez veya iade edilemez.

    AKM’de gerçekleşecek etkinliklerin tümü pandemi sebebiyle özel kurallara tabidir. Bilet satın alan herkes bu kurallara uymayı ve yaptırımları kabul etmiş sayılır.
    Öğrenci bileti, öğrenci kimliği ile geçerlidir. Öğrenci kimliğinin etkinlik günü görevlilere gösterilmesi gerekmektedir.
    AKM Yönetimi etkinlik için uygun görmediği kişileri bilet iadesi yaparak etkinlik alanına almama hakkına sahiptir.

    Sağlığınız İçin

    İçişleri Bakanlığı’nın 20.08.2021 tarihli “PCR Zorunluluğu” konulu genelgesi uyarınca aşı süreci tamamlanmayan veya hastalığı geçirmemiş kişilerin konser, sinema ve tiyatro gibi toplu olarak bulunulan faaliyetlere katılımında negatif sonuçlu PCR testi gösterme zorunluluğu getirilmiştir.

    Aşılarını tamamlamış veya hastalığı geçirmiş izleyiciler etkinliklere Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması üzerinden bilgilerini göstererek giriş yapabilirler. Tüm kontroller etkinlik girişlerinde HES uygulaması üzerinden yapılacaktır. HES kodunun gerekli bilgileri gösterebilmesi için izleyicilerin HES mobil uygulamasının güncel sürümünü indirerek “HES Kod Ayarları” bölümünde bulunan Risk Durumu, Aşı Durumu, Hastalık Durumu ve Test Durumu alanlarını paylaşıma açmaları gerekmektedir. 18 yaş altındaki izleyiciler için PCR testi zorunluluğu yoktur.
    Ağız ve burnu kapatacak şekilde maske kullanılması zorunludur. Maskesini çıkardığı tespit edilenler uyarılacak, uyarıları dikkate almayanlar alanın dışına alınacaktır.
    İzleyicilere, girişte temassız ateş ölçümü uygulanacak, 37,5 dereceden yüksek ateş ölçümlerinde seyirci mekânlara alınmayarak bir sağlık kuruluşuna başvurması için uyarılacaktır.

    Etkinlik Süresince

    Konser esnasında kamera, fotoğraf makinesi, cep telefonu vb. kayıt cihazlarıyla kayıt yapılması yasaktır. Kayıt cihazları mekânlara alınmayacaktır.

    Tüm etkinlik 7 yaş ve üstü katılımcılar için uygundur.
    Etkinlik başladıktan sonra salona seyirci alınmayacaktır.

    Mekân Kuralları

    Etkinlik başlangıç saatinden en az 1 saat önce biletle birlikte etkinliğin kapısında olacak şekilde hazır olunması gerekmektedir.

    Mücbir sebeplerle konser mekânlarında değişiklik olabilir. AKM yönetimi, yeni mekânda izleyicilerimize bilet numaralarına en yakın yeri temin edecek bir oturma planı hazırlayacaktır. Satın alınan biletler, mekân değişikliği nedeniyle iade edilmez.
    Misafirlerin belirtilen oturma düzenine uyması zorunludur. Etkinlik boyunca yer değişikliği yapılamaz.
    Mekânlarda belirtilen alanlar dışındaki yerlere yiyecek veya içecekle girmek, tütün ve tütün ürünleri tüketmek veya elektronik sigara kullanmak yasaktır.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü