-

Sensin Atatürk

  • Opera

SENSİN ATATÜRK

ATAMIZ OPERADA “SENSİN ATATÜRK İLE ANILACAK

Antalya Devlet Opera ve Balesi ve Antalya Devlet Senfoni Orkestrası, Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 81. yıl dönümünde Haşim İşcan Kültür Merkezi’nde metni ve bestesi Tolga Taviş’e ait olan “Sensin Atatürk” eserini seslendirecek. 10 Kasım 2018’de İzmir’de dünya prömiyeri gerçekleştirilen “Sensin Atatürk” 09 Kasım 2019 Cumartesi saat: 20.00’de Antalya’da ilk kez sanatseverlerle buluşacak.

Metin, savaş alanından bir ülkenin yoktan var edilişinde Atatürk’ün altı erdemi olan öğrenme tutkusu, özgüven, doğa sevgisi, değişime inanmak, takım ruhu ve insan sevgisinin önemini konu alıyor. Atatürk’ü anmanın yolunun da onu sadece hatırlamakla
değil erdemlerinin taşıyıcısı olma görevini üstlenmekle ancak olabileceğinin altı çiziliyor. Eserde yer alan “Her şey inanmakla başlar, buradaki herkes ve ben; biziz Atatürk...” ifadesi ise eserin ana temasını oluşturuyor. Tolga Taviş, eseri için “Onun erdemlerine hepimizin ulaşabileceğini, en azından bu yolda yürüyebileceğimizi anlatmak istiyoruz”. sözleriyle, eserin ana temasına vurgu yapıyor.

Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Sinema Tiyatro Konser Opera&Bale Tümü