Dave Bautista


David Michael Bautista, Jr., 18 Ocak 1969'da Washington, DC'de Donna Raye'ye (Mullins) ve bir kuaför olan David Michael Bautista'a doğdu. Babası Filipinli ve annesinin Yunan soyları var. 

WCW yetkilileri ona asla spor eğlencesinde başaramayacağını söylediğinde, Bautista bir Superstar olma hayalini gerçekleştirmek için kendini zorladı. Mayıs 2002'de, SmackDown ile ilgili olarak Batista adındaki ilk adını kullandı, ancak Raw'a hamleye kadar gitmedi ve "Hayvan" ın WWE Evreninde gürültü yapmaya başlamasına rağmen Kane'e karşı iki zafer kazandı. Kazananlar , kendilerini endüstrinin en parlak yeni yıldızlarıyla aynı hizaya getirmek isteyen Ric Flair ve Triple H'yi etkiledi. Uzun bir aramadan sonra, Randy Orton ve Batista'yı belirlediler. Topluca dört Süperstar Evrim olarak bilinir hale geldi. 

Batista, ikilinin Aralık 2003’te WWE Tag Team Şampiyonası’nı yakalamasıyla “Doğa Çocuğu” yanında ilk şampiyonluğunu kazandı. Evrim WWE’ye egemen olduğunda, Batista, Triple H ve Ric Flair’in gölgelerinden ortaya çıkmaya başladı. Batista, 2005 Kraliyet Rumble Maçı'nu kazandığında, Dünya Ağır Siklet Şampiyonu Triple H, şampiyonluğunu ciddi bir tehdit olarak gördü. 

Mark Henry'nin elindeki triceps yaralanmasından sonra Batista'yı Ocak 2006'da unvandan vazgeçmeye zorladı, geri dönme sözü verdi. Batista 2006'da Survivor Serisinde Dünya Ağır Şampiyonası'nı tekrar kazandı. İkinci saltanatına dört ay, Batista, WrestleMania 23'deki Undertaker'la karşılaştı. "The Animal" limiti üstlendi, ancak "The Deadman" çizgisini durduramadı. WrestleMania'da. Hayal kırıklığına uğramasına rağmen, Batista acıktı ve kariyerinin geri kalanı için daima şampiyonluk avında kalmayı başardı. 

2009 yılında Bragging Rights'te Batista, Rey Mysterio'yu Undertaker'a bir zarar vermekle suçladığı zaman dünyayı şok etti, sonra eski etiket ekibi ortağına saldırdı. Ardından "Hayvan", WWE Şampiyonası boyunca başka bir eski arkadaşı olan John Cena ile gergin bir rekabet içinde kilitlendi. Over the Limit'teki yorucu maç, tekerlekli sandalyeye bağlı Batista'yı "İstifa ediyorum!" İlan ederek yol açtı. Mayıs 2010’da WWE Evreni’nden kaybolmadan önce Raw’da ertesi gece. WWE’den ayrılmasının ardından, Bautista, Riddick(2013) Universal filminde Vin Diesel’in ve RZA’nın ilk filmi “ The Iron the Fists with Man”(2012) kötü niyetli Brass Body oyununu oynadı ve Russell Crowe ve Lucy Liu karşısında oynadı. Diğer filmleri arasında Akrep Kralı 3: Kurtuluş Savaşı (2012), Argomael oynadı;Yükselen Güneş Evi aksiyon filmi (2011); ve rapçi Ja Rule'nin karşısında Wrong Side of Town (2010). 

İki yıl sonra MMA'ya katıldı ve ilk profesyonel MMA savaşını kazandı. Ocak 2014'te, aynı yılın Haziran ayında ikinci kez ayrılmadan önce uzun süredir WWE'ye geri dönmesini bekledi. Bunu 1 Ağustos 2014'te çıkan Galaksi Muhafızlarını (2014) tanıtmak için yaptı ve Bautista'la birlikte Chris Pratt , Benicio Del Toro , Zoe Saldana ve Djimon Hounsou'yuoynadı. 

John Stockwell'in yönettiği ve dövüş sanatçısı Alain Moussi ile UFC savaşçısı Georges St-Pierre'in ortak başrol oynadığı Kickboxer: Vengeance (2016) filmini çekecek . 1989 Jean-Claude Van Damme filmi, Kickboxer'ın (1989) yeniden yapımı, iki erkek kardeş David ve Kurt Sloan; David, Karate Dünya Şampiyonasını kazandığında, bir organizatör, erkek kardeşinin bir sahtekar olduğunu iddia etmesine rağmen, onu Hong Kong'a çekiyor. Kurt, kardeşiyle buluşmak için Tayland'a gittiğinde öldüğünü ve intikamını istediğini keşfeder. 

Yer aldığı filmler

Filmlerden, Tiyatrolardan, Konserler ve Festivallerden haberdar olmak için e-bültenimize kaydolun!