Şehrini Keşfet #Şehrine Özel Etkinlikler

Lambert Wilson


Lambert Wilson Paris'te doğdu ve Londra'daki Drama Center'da oyunculuk eğitimi aldı. 

Akıcı bir İngiliz konuşmacısı, uzun metrajlı filmini, ilk kez Sean Connery'nin karşısına çıkan Fred Zinnemann'ın Beş Gün Bir Yaz (1981) filminde yirmi iki yaşında yaptı. Fransa'nın en prestijli auteur yönetmenleriyle birlikte çalışmaya devam etti, Andrzej Zulawski'nin La Femme Publique'de (1983), Véra Belmont'un Rouge Baiser (1984), André Téchiné'nin Rendez-vous'su (Cannes'da Resmi Seçme Ödülü) En İyi Yönetmen Ödülü, 1984), Luigi Comencini'nin La Storia (1985), Claude Chabrol'ün Le Sang des Autres (1987), Philippe de Broca'nın Chouans (1987) ve Peter Greenaway'in bir Mimar Belly (1987). Oyuncu ve yönetmen babası Georges Wilson'un uzun metrajlı filmi La Vouivre (1988) filminde rol aldı ve Denis Amar'ın Kış '54 (1989) 'daki performansıyla Jean Gabin Ödülü'nü kazandı. Daha fazla film çalışması, James Fildişi'nin (1994) Paris'te Nick Nolte ve Gwyneth Paltrow ve John Duigan'ın The Leading Man ile birlikte, Thandie Newton ve John Bon Jovi (1996) ile birlikte çalışmasını içermektedir. Alain Resnais ile dört film yaptı: Aynı Eski Şarkı (1997), Dudaklarda Değil, 2003, Halka Açık Yerlerde Özel Korkular, (2006) ve Henüz Hiçbir Şey Görmedi (2012) ve Jacques Doillon ile birlikte çalıştı. Trop (peu) d'amour, (1997), Son Eylül'deki Deborah Warner, Maggie Smith, Fiona Shaw, Jane Birkin ve Michael Gambon (1998) ile birlikte Raùl Ruiz'in Combat d'amour en songe (2000) filminde rol aldı. 

Daha yakın zamanda İngilizce çalışması Wachowski kardeşlerin Matrix Reloaded ve Matrix Revolutions (2001), Pitof'un Halle Berry ve Sharon Stone'lu Catwoman (2004), Breck Eisner Sahra, (2005), Michael Radford'ın Kusursuz (2006) Demi Moore ile birlikte çalışmasını içermektedir. Michael Caine ve Mathieu Kassovitz'in Vin Diesel ve Charlotte Rampling ile Babylon AD'si (2007). Sadece üç uluslararası prodüksiyonda oynadı, Lulu Wang'ın Jack Huston ve Britt Marling'le Posthumous, Victor Levin'in Anton Yelchin, Glenn Close ve Frank Langella ile birlikte 7'den 7'ye ve Michelle Williams, Kristin Scott Thomas ve Matthias Shoenaerts'le birlikte Suite Française ile oynadı. 2014 yılında yayınlanması nedeniyle. 

Son Fransız filmografisinden öne çıkan özellikler arasında şunlar yer alıyor: Valérie Lemercier's Palais Royal! (2004), Xavier Beauvois 'Tanrılar ve Erkekler, Cannes Resmi Seçme ve Kazanan, Jüri Büyük Ödülü (2009), Bertrand Tavernier Montpensier Prensesi (2009), Alain Chabat'ın Le Marsupilami (2011), Philippe Le Guay Moliere (2012). 

2013 yazında, Eric Lavaine'in barbeküsünde, Florence Foresti, Franck Dubosc, Guillaume de Tonquédec, Lionel Abelanski, Jérôme Commandeur, Valérie Crouzet, Sophie Duez ve Lysiane Meis (2014) 'ın karşısında oynadı. 

Lambert Wilson bir Chevalier ve Officier des Arts et des Lettres ve Chevalier ve Officier de l'Ordre Ulusal du Merite'dir. 

- IMDb Mini Biyografi Yazar: Phil Delafoulhouze

Diğer bilgiler (19)
Georges Wilson'un oğlu 
O yarı İrlandalı, yarı Fransız. 
Screen, James Bond 007'nin rolü için GoldenEye (1995) için test edildi, Maryam d'Abo ( Yaşayan Daylarda Kara Milovy (1987)), Tania Romanova'nın karşısındaki test çekimlerinde ortaya çıktı. ). 
1991'de Eternity için Christy Turlington'ın yanı sıra 1998'de Eternity için bir poster reklamı da içeren bir dizi sanatsal Calvin Klein reklamında yer aldı. 
Fransız vatandaşı. 
Mathieu Kassovitz, TV sunucusu Vincent Perrot ve Martin Sheen ile doğum günü. 
Paris'te "La Nuit Americaine" adlı bir şovda şarkı söylüyor. 
Bir şarkıcı olarak, bir bariton. 
Lambert bir çocukken, babası gazetecilere, evli bir aile babasıyken, ailesini paparazzilerden korumak için tek başına yaşadığını anlatırdı, bu yüzden Lambert ve erkek kardeşi sakinleşti. 
Bir şarkıcı olarak iki albüm kaydetti: "Müzikaller" ve "Demon e & Merveilles".  Eylül 1975'ten Aralık 1977'ye kadar Londra'nın Drama Merkezi'ne katıldı ve Paris'te profesyonel tiyatrosunu ilk kez babası Georges Wilson'la birlikte oynayabilmek için oyunculuk kursunu tamamladı. 
Annem Nicole isminde ve bir fotoğraf modeli olarak kullanılıyordu. 

Bir anlatıcı olarak Rostropovitch, Prêtre, Mazur, Dutoit ve Ozawa'nın da dahil olduğu dünyanın en büyük şefleri tarafından yönetildi. 

Fransızca ve İngilizce olarak sahnede performans sergiliyor ve 1996'da Londra'daki Kraliyet Ulusal Tiyatrosu için Judi Dench ile "A Little Night Music" de rol aldı. 
Başlığı 'Sahara' olan iki farklı filmde rol aldı. İlk önce Andrew V. McLaglen'in (1983) başrolünde Brooke Shields'ın oynadığı film. Ve Matthew McConaughey ve Penelope Cruz'un oynadığı Breck Eisner'in (2005) filminde. 

Leonard Bernstein'ın opera Candide'sinin yeni John Axelrod üretiminde Pangloss / Voltaire / Martin olarak ortaya çıktı. LaScala'da 20 Haziran, 22, 26, 28 ve 4 Temmuz, 6, 10, 13, 18, 2007'de oynanan oyunlar. [Haziran 2007] 

1975-1978 yılları arasında Londra'nın Tebeşir Çiftliği bölgesinde bulunan Drama Merkezi'ne katıldı. 
2016 yılında Yves Montand'ın şarkılarını söylediği "Wilson chante Montand" albümünü çıkardı. Albümdeki 17 şarkının müzikal düzenlemeleri Bruno Fontaine tarafından yapıldı. 17 parça arasında "Mais qu'est-ce que j'ai?" 1947'de Henri Betti (müzik) ve Édith Piaf (sözleri) tarafından yazılmıştır. 
Matrix filmlerinde Merovingian rolüyle, Fransız aksanını önemli ölçüde abarttı. Kendisiyle tanışan filmlerin hayranları, aksanının çok daha az belirgindi. 

Yer aldığı filmler

Filmlerden, Tiyatrolardan, Konserler ve Festivallerden haberdar olmak için e-bültenimize kaydolun!