Tye Sheridan


Variety'nin İzlenecek 10 Aktörden biri olarak seçilen Tye Sheridan, Hollywood'un en çok aranan genç yeteneklerinden biri olarak ortaya çıktı. Son olarak, Bryan Singer'ın son derece merakla beklenen filmi X-Men: Apocalypse (2016), 27 Mayıs 2016'da görüldü. Jennifer Lawrence , James McAvoy , Michael Fassbender gibi bir yıldız çivili kaderin yanı sıra genç Cyclops rol aldı. Oscar Isaac ve Olivia Munn . Aynı zamanda, 2016 Tribeca Film Festivali'nde gösterime giren filmden kısa bir süre sonra Magnet Releasing tarafından satın alınan Emory Cohen ve Bel Powley'nin karşısındaki psikolojik gerilim Detour'un (2016) önderliği olarak görülecektir. 

Tye Kayle Sheridan, Elkhart, Texas'ta bir güzellik salonu sahibi Stephanie (Wright) ve bir UPS çalışanı olan Bryan Sheridan'da doğdu. Tye, Terrence Malick'in Brad Pitt , Sean Penn ve Jessica Chastain'ın karşısındaki filmi The Tree of Life (2011) filminde atılımcı bir rol oynadığında neredeyse hiçbir oyunculuk deneyimi yaşamamıştı. Film, Cannes Film Festivali'nde 2011 Palme d'Or ve En İyi Resim için 2011 Gotham Ödülü'nü kazandı ve üç Akademi Ödülü adaylığı kazandı. Ayrıca IndieWire'ın 2011'in "En İyi 25 Film Yapımcısı ve Aktörleri" nde de yer aldı. 

Sheridan, Nicolas Cage'in karşısındaki Güney drama Joe (2013) 'daki büyüleyici performansıyla, Venedik Film Festivali'nde 2013 Marcello Mastroianni Ödülü'nü kazandı. Aynı yıl, Jeff Nichol'ın Matthew McConaughey ve Reese Witherspoon'la yüzleşmek üzere olan Mud (2012) adlı drama filminde oynadığı rol nedeniyle sayısız film eleştirmenleri tarafından tanındı. En İyi Genç Erkek Oyuncu dalında 2014 Critics 'Choice adaylığı aldı ve oyuncu Independent Spirit Awards'da 2014 Robert Altman Ödülü'ne layık görüldü. 

2015 Sundance Film Festivali'nde üç filmi vardı: şok edici gerçek hayat psikolojik deneyine dayanan Stanford Hapishane Deneyi (2015); Ewan McGregor ve Michael Cera ve John C. Reilly'le birlikte oynadığı indie draması Entertainment (2015) filminde rol aldığı Rodrigo Garcia'nın Son Günleri (2015). Bu perçinleme performanslarını, Gilles Paquet-Brenner'in Gillian Flynn'in gizemli romanı Dark Places (2015) uyarlamasına ek olarak, suç filmi gerilim filmi The Forger, Paramount'un Zombie Apocalypse (2015) adlı korku komedisi Scout Kılavuzu'nun karşısındaki rolünü oynadı. Charlize Theron , Chloë Grace Moretz ve Nicholas Hoult'un yanında . 

Sheridan geçtiğimiz günlerde Alexandre Moors'un Kevin Anis'ın “The Yellow Birds” adlı romanının Jennifer Aniston , Alden Ehrenreich ve Jack Huston'la birlikte film uyarlaması için prodüksiyonunu tamamladı. Film, Irak'a yerleştirildikten sonra eski bir çavuşun kanadı altına alınan iki genç asker etrafında toplanıyor. 

Yer aldığı filmler

Filmlerden, Tiyatrolardan, Konserler ve Festivallerden haberdar olmak için e-bültenimize kaydolun!