Binlerce etkinlik ve mekanı keşfet...
Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    Şehrini Keşfet #Şehrine Özel Etkinlikler
    Claire’in Dizi

    Claire’in Dizi

    1 Eylül 2020 Salı
    18 yaş ve üzeri izleyici kitlesi için uygundur.
    105 dakika
    • 33. Ankara Film Festivali

     

    John Wakeman’nın sözleriyle karakterlerin davranışlarından daha çok karakterlerin davranışları konusunda ne düşündüğünü araştıran incelikle yapılmış psikolojik bir film. Altı filmlik ahlak öykülerinin beşincisi, yakında evlenecek olan ama yeni tanıştığı bir kadının dizine dokunma özlemi duyan bir adamın öyküsünü anlatır. Düğününden kısa bir süre önce tatile giden Jerome, ondan etkilenen genç Laura ile tanışır. Laura’nın kız kardeşinin diziyle de tanışınca o dize dokunma arzusu ile acı çekmeye başlar ve onunla flört etmeye çalışır.

    Film, Rohmer’in ikinci renkli filmidir çünkü söylediğine göre gölün varlığı ve dağların güçlü rengi ile filmi siyah beyaz olarak hayal edememiştir. Yeşil, filmin temel rengi olmuştur. Altın Küre Ödüllerinde En İyi Yabancı Film dalında aday gösterilen film ünlü eleştirmen Vincent Canby tarafından kusursuza yakın olarak tanımlanmıştır.

     

    Fifth film of Éric Rohmer’s film series Six Moral Tales, where he presents subtle psychological investigations about what characters think about their behavior than about their behavior itself in John Wakeman’s words; the film tells the story of a soon-to-be married man, longing to touch a woman’s knee. Days away to his wedding, Jerome goes to summer holidays and meets Laura, a young girl infatuated with him. After seeing her sister’s knee, Jerome suffers from a desire to touch it; so he tries to flirt with her.The film is the second film by Éric Rohmer to be shot in color because in his own words, the presence of the lake and the mountains was stronger in color and that he could not imagine the film in black and white, stating green is an essential color for the film. Being nominated for Best Foreign Language Film at the Golden Globe Awards, the film was praised as something close to perfect by the famous film critic Vincent Canby.

    Yönetmen / Director:  Éric Rohmer

    Senaryo / Screenplay: Éric Rohmer

    Görüntü Yönetmeni / Director of Photography: Néstor Almendros

    Kurgu / Editing: Cécile Decugis

    Oyuncular / Cast: Jean-Claude Brialy, Aurora Cornu, Béatrice Romand, Laurence de Monaghan

    Yapımcı / Producer: Pierre Cottrell, Barbet Schroeder

    Yapım Şirketi / Production Company: Les Films du Losange

    Dağıtım / Distribution:  Les Films du Losange

    Yaş Sınırı / Age Limit: +18

     

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu