Binlerce etkinlik ve mekanı keşfet...
Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    Şehrini Keşfet #Şehrine Özel Etkinlikler
    • Türkçe
    • English
    • Hrvatski
    • Shqip
    alt

    Engelsiz Filmler Festivali - Dereler Özgür Aksın

    Dram Tarihi

    "Sami Topraklarındaki Direnişin Hikayesi: Kültürel Mirası Korumanın Bedeli ve Ester'in İsyanı."

    rating star

    -

    Editör Puanı

    0 Kritik
    rating star

    -

    İzleyici Puanı

    0 Yorum

    Engelsiz Filmler Festivali - Dereler Özgür Aksın Filminin Konusu

    Engelsiz Filmler Festivali - Dereler Özgür Aksın filminin detayları

    Dereler Özgür Aksın

    Finlandiya, Norveç

    2023, Renkli, Norveççe, Laponca; Türkçe ayrıntılı altyazı, İngilizce altyazı, 124 dk

    2023 Göteborg Film Festival; En İyi Film Seyirci Ödülü, En İyi Film FIPRESCI Ödülü 2023 Amanda Awards; En İyi Film, En İyi Yönetmenlik, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu 2023 Tromsø International Film Festival; En İyi Film Seyirci Ödülü

    Yönetmen: Ole Giæver

    Senaryo: Ole Giæver

    Görüntü Yönetmeni: Marius Matzow Gulbrandsen

    Kurgu: Wibecke Rønseth

    Müzik: Ola Fløttum, Pessi Levanto

    Yapımcı: Maria Ekerhovd

    Yapım: Mer Film, Oy Bufo Ab

    Oyuncular: Ella Marie Hætta Isaksen, Gard Emil, Sofia Jannok, Beaska Niilas

    Konusu

    1979 yazı... Yeni mezun olmuş 23 yaşındaki öğretmen Ester, kariyerine başlamak için Norveç'in kuzeyindeki Alta kasabasına taşınır. İskandinavya'nın yerli halkı olan birçok Sami gibi Ester de kökeninden utanmakta ve etnik kökenini gizlemektedir. Ancak kuzeni Mihkkal tam tersine kökenini açıkça benimser ve Ester'i hükümetin hidroelektrik santrali inşa etme planına karşı gösteri yapan bir grubun kampını görmeye götürür. Çoğunlukla Samilerin yaşadığı bu bölgedeki nehri korumak için mücadele eden insanlarla tanıştıkça Ester, çatışmanın çevresel kaygılardan çok daha fazlasıyla ilgili olduğunu yavaş yavaş anlar; halkının kimliği ve kültürü tehdit altındadır.

    Ole Giæver

    1977 yılında Tromsø'da doğdu. Norveçli bir Sami olan Giæver yönetmenliği ve senaristliğinin yanında oyunculuğuyla da başarılı işlere imza attı. Lofoten'deki Nordland Sanat ve Film Koleji'nde ve Stockholm'deki Konstfack'ta eğitim gördü. İlk uzun metrajlı filmi "The Mountain” 2011 yılında gösterime girdi. İkinci uzun metrajlı filmi ise aynı zamanda başrolünde de yer aldığı "Out of Nature" oldu ve bu filmle 2015 yılında En İyi Erkek Oyuncu dalında Kanon Ödülü'ne layık görüldü.

    • Vizyon Tarihi 21 Ekim 2023 Cumartesi
    • Film Türü Dram, Tarihi
    • Süre 0 dakika

    Engelsiz Filmler Festivali - Dereler Özgür Aksın Filminin Oyuncuları

    Engelsiz Filmler Festivali - Dereler Özgür Aksın filminin kadrosu
    Etkinliğe Gitmeden önce kuralları okuyun.

    • Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.
    • Biletiniz mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak ise, en geç etkinlik saatinden 1 saat önceye kadar, Biletinial ile irtibata geçmenizi rica ederiz, aksi takdirde biletinizin iptal işlemi gerçekleştirilememektedir.
    • Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir.
    • Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
    • Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
    • Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir.

    Engelsiz Filmler Festivali - Dereler Özgür Aksın Filmine Kaç Puan Veriyorsunuz?

    0 kullanıcı değerlendirdi
    Gönder

    0 / 5

    Doğrulanmış İzleyici Puanı

    5 star
    0
    4 star
    0
    3 star
    0
    2 star
    0
    1 star
    0