Binlerce etkinlik ve mekanı keşfet...
Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    Şehrini Keşfet #Şehrine Özel Etkinlikler
    • Türkçe
    • English
    • Hrvatski
    • Shqip
    alt

    Festival - Benimle Sinemaya Gel

    34. Ankara Film Festivali

    Sinemanın Kalbi Ankara'da Atıyor: Kültür, Sanat ve Sinemanın Buluştuğu 34. Ankara Film Festivali!

    rating star

    -

    Editör Puanı

    0 Kritik
    rating star

    -

    İzleyici Puanı

    0 Yorum

    Festival - Benimle Sinemaya Gel Filminin Konusu

    Festival - Benimle Sinemaya Gel filminin detayları

    Benimle Sinemaya Gel

    Come With Me to the Cinema/ Komm Mit Mir In Das Cinema

    Belgesel Documentary/ Almanya Germany/ 2022/ ‘155/ DCP/ Renkli Color/ Almanca German/ Türkçe, İngilizce Altyazı Turkish English Subtitles

    Yönetmen / Director: Alice Agneskirchner

    Senaryo / Screenplay: Alice Agneskirchner

    Görüntü Yönetmeni / Director of Photography: Jan Kerhart

    Kurgu / Editing: Silke Botsch

    Oyuncular / Cast: Erika Gregor, Ulrich Gregor

    Yapımcı / Producer: Alice Agneskirchner, Sanra Ehlermann

    Yapım Şirketi / Production Company: Ehlermann & Agneskirchner Filmproduktion

    Dağıtım / Distributor: Ehlermann & Agneskirchner Filmproducktion

    E-posta / E-mail: mail@diegregors-derfilm.de

    Erika ve Ulrich Gregor tarafından kurulan Forum girişimi, Peter Greenaway, Jim Jarmusch ve Michael Moore gibi ünlü sinemacılara ilk filmlerini göstermeleri için bir platform sağlayarak bağımsız sinemada önemli bir rol oynadı. Başlangıçta 1970'lerde Berlinale'nin seçkisine alternatif olarak kurulan Forum, zamanla festivalin ayrılmaz bir parçası haline geldi. Gregor çiftinin dünyanın dört bir yanından benzersiz filmleri izleyicilerle buluşturma vizyonuna bağlılıkları, yönetmen Alice Agneskirchner'in sadece sinema tarihini incelemekle kalmayıp Almanya'nın yakın geçmişine de ışık tutan belgeselinde vurgulanıyor. Kişisel anılar, klasik filmlerden sahneler, arşiv görüntüleri, haber klipleri ve çeşitli film yapımcılarıyla yapılan röportajlar aracılığıyla film, Gregor'ların sinema sevgisinin özünü ve dönemin hafızasını ve kültürel olaylarını korumaya katkılarını yakalıyor. Wim Wenders, Gregorların önemini "Gregorlar sinemanın hafızasıdır" diyerek özetliyor ve onların dünyaya ve dönemin olaylarına açılan bir pencere olma rolünü vurguluyor.

    The Forum initiative, founded by Erika and Ulrich Gregor, played a significant role in independent cinema by providing a platform for renowned filmmakers such as Peter Greenaway, Jim Jarmusch, and Michael Moore to screen their first films. Originally established as an alternative to the Berlinale's selection in the 1970s, the Forum eventually became an integral part of the festival. The Gregor couple's dedication to their vision of bringing unique films from around the world to audiences is highlighted in director Alice Agneskirchner's documentary, which not only explores the history of cinema but also sheds light on Germany's recent past. Through personal memories, scenes from classic films, archival footage, news clips, and interviews with various filmmakers, the film captures the essence of Gregor's love for cinema and their contribution to preserving the memory and cultural events of the time. Wim Wenders summarizes their significance by stating, "The Gregors are the memory of cinema," emphasizing their role as a window into the world and the events of the era.

    Alice Agneskirchner

    Alice Agneskirchner 1966 yılında Almanya'nın Münih kentinde doğdu. Eski Doğu Alman Film Okulu'nda sinema ve yönetmenlik eğitimi almak için 1989 yılında Berlin'e taşındı. Sinema eğitiminden önce siyaset bilimi, tiyatro çalışmaları ve karşılaştırmalı Alman antropolojisi okudu. Alman Film Akademisinin bir üyesi olup, kadın sinemacılar ve belgesel sinemaya yönelik kuruluşlarda da çalışmalar yürütmektedir.

    Alice Agneskirchner was born in Munich, Germany in 1966. She moved to Berlin in 1989 to study film and directing at the former East-German Film School. Prior to studying film making she has also studied political science, theater studies and German comparative anthropology. She is a member of German Film Academy as well as other organizations dedicated to women in film and documentary cinema.

    Seçilmiş Filmografi/ Selected Filmography:

    2008 Mein Leben: Susanne Lothar (Belgesel/ Documentary)

    2009 About Jenny Holzer (TV)

    2015 Valie Export: Ikone und Rebellin (TV)

    2020 Think Big! (TV)

    2022 Dili Esaretinden Kurtarmak / Elfriede Jelinek

    • Vizyon Tarihi 09 Kasım 2023 Perşembe
    • Film Türü 34. Ankara Film Festivali
    • Süre 155 dakika
    • Akıllı İşaretler 18 yaş ve üzeri izleyici kitlesi için uygundur.

    Festival - Benimle Sinemaya Gel Filminin Oyuncuları

    Festival - Benimle Sinemaya Gel filminin kadrosu
    Etkinliğe Gitmeden önce kuralları okuyun.

    ***Seanslar belirtilen saatte başlar, seans başladıktan sonra salona girişe izin verilmeyecektir. Konuklu Seanslar ve süresi uzun olan filmlerden dolayı sonraki seansın başlangıç saatinde kayma olabilir.
    Screening start at the scheduled time, no one will be allowed to enter the hall after the start of the screening. There may be a delay in the start time of the next screening due to screenings with guests and films with a long duration.

    • Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.
    • Biletiniz mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak ise, en geç etkinlik saatinden 1 saat önceye kadar, Biletinial ile irtibata geçmenizi rica ederiz, aksi takdirde biletinizin iptal işlemi gerçekleştirilememektedir.
    • Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir.
    • Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
    • Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
    • Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir.

    Festival - Benimle Sinemaya Gel Filmine Kaç Puan Veriyorsunuz?

    0 kullanıcı değerlendirdi
    Gönder

    0 / 5

    Doğrulanmış İzleyici Puanı

    5 star
    0
    4 star
    0
    3 star
    0
    2 star
    0
    1 star
    0