The Poet

Festival- Şair

1 Eylül 2020 Salı
99 dakika
  • 31. Ankara Film Festivali

Ahmet Dirimlioğlu psikoloji temalı romanlar yazan bir yazardır. Yeni romanını yazabilmek adına ormanın içinde bir ev satın almıştır. Bir gece arabasıyla ormanın içindeki çeşmeden su doldurmaya gider. Dönüşte teybin ayarları ile uğraştığı dikkatsiz bir anında bir şeye çarpar. Ahmet etrafı araştırır; ama kazaya sebep olan şeyle ilgili hiçbir şey göremez. Ahmet'in zaten karışık olan zihni yaşadığı mahallenin keşmekeşliği ve mahallelinin kazadan haberdarmışçasına tavırları yüzünden daha da bulanıklaşacaktır.

 

Ahmet Dirimlioglu is an author who writes psychological novels. He buys a house in the middle of the woods to attain the peace and quiet while writing his new work. On a night when he drives to the communal fountain, he hits something in an inattentive moment when he deals with the settings of the tape. He finds no traces of this incident although he looks around. The confused mind of him will become more blurred due to the chaos of the neighborhood and the attitude of the neighborhood as if they are aware of the accident.


 

Yönetmen / Director: Mehmet Emin Yıldırım

Senaryo / Screenplay: Mehmet Emin Yıldırım

Görüntü Yönetmeni / Director of Photography: Hakan Körezli

Sanat Yönetmeni / Art Director: Ahmet Karslı

Kurgu / Editing: Caner Küçük

Müzik / Music: Bülent Ünal

Oyuncular / Cast: Hakan Atalay, Melissa Özge Yıldırımer, Sedat Kalkavan, Bilal Çatalçekiç, Suna Selen, Tonguç Oksal, Batur Belirdi, Açelya Dadalı, Mertkan Arat, Hazal Manduz, Baran Manduz

Yapımcılar / Producers: Mehmet Emin Yıldırım, M. Tayfur Aydın

Yapım Şirketi / Production Company: Meyfilm Film Production, MTA Film

Türkiye ve Dünya Hakları / World Sales: Meyfilm Film Production, MTA Film

Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Seanslar ve Salonlar
Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü