Velvet Revolution

Kadife Devrim

30 Mayıs 2019 Perşembe
  • Sinema Burada Festivali

Kadife Devrim (Velvet Revolution)
Tarih: 30 Mayıs 2019 
Saat: 11.30 

Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali 23-30 Mayıs 2019 tarihlerinde 22. senesinde de Ankaralı sanatseverlerle buluşuyor. Bu yılki seçkisini 1721 başvuru yapmış filmden, 140 filmi programına alarak oluşturan Uçan Süpürge, Büyülü Fener Kızılay Sinemaları'nda, Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde ve Casa Italia'da gösterimlerini gerçekleştirecek.
Amerika/ Cameroon, India, Philippines, UK, Bangladesh/USA, 2017, renkli/colour, 57’ Özgün Dili/Original Language: İngilizce/English Altyazı: Türkçe-İngilizce/Turkish-English Yönetmen/Director: Nupur Basu
Altı kadın yönetmenin lenslerinden ortak bir yapım olan bu enteresan film; haber peşinde koşan kadınları konu etmektedir. Karmaşa ve diktatör rejimlerin hüküm sürdüğü bir dünyada, devlet ve başka aktörler tarafından sürekli tehdit edilen kadın gazetecileri işlerini yapmaya iten şey nedir?“Ben savaş haberi yapmak istemiyordum ama savaş kapıma geldi” demektedir Türkiye’de sürgünde yaşayan ödüllü Suriyeli gazeteci Zaina Erhaim. Bu belgesel film kadın gazetecilerin güce karşı savaşmalarının bedelini gösteriyor.
In this exciting collaborative film – Velvet Revolution – six women directors take their lens up-close to Women Making News. In a world riven with conflict and dictatorial regimes where journalists are constantly under threat of both, state and non - state actors, what drives these women journalists to do their jobs? “I did not want to be a war correspondent... but the war came to my doorstep” says award winning Syrian journalist, Zaina Erhaim, now living in exile in southern Turkey. The documentary profiles women journalists who have paid a high price for speaking truth to power.

Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Seanslar ve Salonlar
Sinema Tiyatro Konser Opera&Bale Tümü