Binlerce etkinlik ve mekanı keşfet...
Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    Şehrini Keşfet #Şehrine Özel Etkinlikler
    Duende x Kadıköy Sineması x The Irish Spirit: Başrol Müzik Across the Universe

    Duende x Kadıköy Sineması x The Irish Spirit: Başrol Müzik Across the Universe

    4 Mayıs 2023 Perşembe
    • Dram

    Duende x Kadıköy Sineması x The Irish Spirit: Başrol Müzik

    Across the Universe (yön. Julie Taymor)

    Müzik, sinemanın sessiz olduğu dönemde dahi ayrılmaz bir parçasıydı. Filmlerle özdeşleşmiş özgün müzikler, filmler için yazılmış şarkılar, başucu albümü hâline gelmiş soundtrack albümleri… Müziği kullanmanın, müzikten beslenmenin dışında müziği başrole yerleştiren filmlerin de sayısı hiç az değil üstelik. Müziğin birleştirici gücüne ya da müziği üretmenin hazzına dair kurmaca hikâyeler; müzisyen biyografileri, müzik belgeselleri, konser filmleri… Müziğin sesini açmakla kalmayıp, müziği seyre dalmanın zamanı şimdi. Çünkü sinema ve müzik evrenlerini kesiştiren Duende, başrolde müziğin olduğu filmlerle Kadıköy Sineması’nın konuğu oluyor. Caz, rock, country, hip-hop, pop… “Başrol müzik!” seçkisi, her ay müziğin farklı türlerinden, farklı hikâyeler anlatan bir filmi seninle buluşturuyor.

    Seçkinin yeni filmi Across the Universe, müzik tarihinin efsanevi gruplarından The Beatles’ın şarkılarını müzikal bir filme dönüştürüyor. 1960’ların savaş karşıtı protestoları ile ifade özgürlüğü ve sivil haklar mücadelesinin gündemde olduğu politik atmosferindeki aşk hikâyeleri Princeton’dan Manhattan’a, Liverpool’dan Vietnam’a uzanıyor.

    Filmin ardından: Gösterimin ardından rotayı BİNA’ya çeviriyoruz ve bant mag.’in DJ kabinindeki konuklarıyla filmlerin müzikal odağını gecenin teması hâline getiriyoruz. Across The Universe’in çıkışında BİNA’da Doruk Yurdesin & Deniz Bankal’ın hazırladığı DJ seti seni bekliyor.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu