Kısa Sınır Tanımaz 3

Kısa Sınır Tanımaz 3

5 Mart 2018 Pazartesi
85 dakika
  • Dram

Düşüş / La Chute / The Fall

Kanada Canada / 2017 / 24’ / Dijital Digital / Renkli Color / Fransızca French / Türkçe, İngilizce Altyazı Turkish, English Subtitles

Yönetmen / Director: Olivia Boudreau
Dünya Hakları /
World Sales: Alexandre Dostie
E-posta /
E-mail: coordo@travellingdistribution.com

Marty, uzun bir komadan uyanır. Uyandığında etrafı akrabalarıyla doludur. Hafıza kaybının getirdiği acılarla boğuşurken, kim olduğunu anlamaya çalışır. Kendine ait olmayan bir geçmiş ve geleceği deneyimlemektedir. Kelimeler olmadan, hatıraları olmadan, kendini özgürleştirebilir mi?

English Version

A woman wakes up from a long coma surrounded by her relatives. Suffering from amnesia, she tries to understand who she is. Marty will experience a past and a future that do not seem to belong to her. Without words, without memories, can she liberate herself?

Olivia Boudreau

Montreal merkezli bir görsel sanatçı olan Bourdreau, video enstalasyonlarda,  lmlerde ve performanslarda çalışır. Kanada’da ve yurt dışındaki gösterim ve sergilerde kapsamlı bir şekilde yer aldı. Düşüş, ikinci kısa  filmidir.

English Version

Olivia Boudreau is a Montreal-based visual artist. She works in video installations,  lms and performances. She has been screened and exhibited extensively in Canada and abroad. The fall is her second short  lm for theatres.

Filmografi / Filmography

2015 Le cours de natation


Framed

İtalya Italy / 2017 / 7’ / Dijital Digital / Renkli Color / İtalyanca Italian / Türkçe, İngilizce Altyazı Turkish, English Subtitles

Yönetmen / Director: Marco Jemolo
Dünya Hakları /
World Sales: Flavio Armone
E-posta /
E-mail: lightson@lightson lm.org

2017 Bükreş Kısa FF; En İyi Stop Motion Film
2017 Polonya Euroshorts UFF; En İyi Animasyon


2017 Bucharest Short FF; Best Stop Motion Movie
2017 Euroshorts IFF, Poland; Best Animation

Framed, bireyin toplumdaki rolünü araştıran kara bir animasyon  lmi. F.K başına gelen felaketlerden kurtulmak için hukuka başvurmaya karar verir. İşe bir polis karakoluna gidip şikayet etmekle başlar. Ancak yaşadıkları bir kabusa döner.

English Version

Framed is a noir animated short- lm, which investigates the role of the individual in society. In an anonymous police station, F.K. asks the law for help in the attempt to report the abuses he has been through: his birth, his formation, his forced work. He will end up stuck in an endless nightmare.

Marco Jemolo

1985’te doğdu. Università La Sapienza’da Sinema Tarihi Bölümünden mezun oldu. 2006’dan beri Yönetmen ve Yönetmen Yardımcısı olarak sinema, tiyatro ve televizyonda çalışıyor. Belgesel  lmi Le città di Roma, 2014 ArtDoc Festivalinde Jüri Ödülüne layık görüldü ve MAXXI (Museo delle Arti del XXI secolo)’da gösterildi. Framed Marco’nun ilk anlatısal kurmaca eseridir.

English Version

Born in 1985, he graduated from History of Cinema at Università La Sapienza. Since 2006, he has been working in  lms, theatre and TV as a director and assistant director. His docu- mentary Le città di Roma has been awarded with the Jury Prize at the ArtDoc Festival 2014 and has been screened at the MAXXI (Museo delle Arti del XXI secolo). Framed is Marco’s  rst work of narrative  action.


Kör Aşk / El Amor Ciego

İsviçre
Switzerland / 2017 / 3’ / Dijital Digital / Renkli Color / Diyalogsuz No Dialogues

Yönetmen / Director: Pablo Martín Torrado
Dünya Hakları /
World Sales: Pablo Martín Torrado
E-posta /
E-mail: pantomato@gmail.com

Bir kadın ile bir erkek yolda çarpışırlar. Bu şanslı çarpışmadan aşk çiçekleri  lizlenir... İlk buluşma çabucak ayarlanır, sinemada bir gece ve sonunda romantik piknik... Ama aniden kadının maskesi bozulur. Ne olduğunu anlamak için onu çıkarır...

English Version

He walks in one direction... She in the other... They crash into each other’s arms. Love blossoms from this fortunate collision ...The  rst date quickly ensues, then a night at the cinema, and  nally the romantic picnic...but all of a sudden, her mask jams. She takes it off, only to discover...

Pablo Martín Torrado

1973’te Madrid’de doğdu. 1999 yılında Granada Üniversitesinde İngiliz Dili ve Edebiyatı dalında uzmanlaşırken, sinemaya yönelmeye başladı ve çok sayıda yazı, oyuncu yönetmenliği, yönetmenlik ve kurgu kurslarına katıldı. Film yönetmenin yanı sıra Lozan Üniversitesinde Sinema Teorisi ve Eleştirisi Programında doktora eğitimine devam ediyor ve burada dersler veriyor. Daha önceleri Dublin, Brüksel, Malaga ve Barcelona gibi şehirlerde yaşayan Pablo, şu anda Cenevre’de yaşıyor.

English Version

He was born in Madrid, 1973. In 1999, while majoring in English literature and philology at the University of Granada, he began evolving towards cinema and participated in numer- ous writing, actor directing, directing and editing courses. During the years that followed Pablo also wrote continuously and lived in Dublin, Brussels, Malaga and Barcelona. As well as  lm directing, Pablo has been teaching and is completing a PhD in cinema theory and criticism at the University of Lausanne. Pablo currently lives in Geneva, Switzerland.

Filmografi  / Filmography

2016 Don’t call the world dirty because you forgot to clean your glasses 2013 Le Scarabée D’Or
2010 Lo Más Importante de la Vida es No Haber Muerto


Rötuş / Retouch

İran
Iran / 2017 / 20’ / Dijital Digital / Renkli Color / Farsça Persian / Türkçe, İngilizce Altyazı Turkish, English Subtitles

Yönetmen / Director: Kaveh Mazaheri
Dünya Hakları /
World Sales: Darvash Film Production
E-posta /
E-mail: marketing@darvash lm.com

Maryam’ın kocası evde halter çalışırken barın altında kalır. Maryam, kocasına yardım etmek yerine can çekişmesini izler.

English Version

Maryam’s husband has an accident at home and, rather than saving him, she stops helping and watches him die.

Kaveh Mazaheri

1981 yılında Tahran’da doğdu. Bugüne kadar dört kısa  lm ve yirmiden fazla belgesel çekmiştir. Birçok projede editörlük ve yazarlık yapmıştır. En karakteristik  lmleri arasında Mina Hakkında Bir Rapor belgeseli ve Retouch kısa  lmi yer almaktadır. Retouch  lmi Krakow,PalmSprings,Stockholm,Tiran,TraverseCity,Zubroffka,Ojai gibiFilmFestival- lerinden En İyi Kısa Kurmaca Film Ödülünü kazandı.

English Version

Born 1981 in Tehran, Iran. An interest in cinema led Mazaheri to begin writing  lm criti- cism for Iranian magazines. His  rst short  lm, Tweezers (2007). To date, he has made four independent short  lms and more than twenty documentaries. He is the editor and author of a great many projects aside from his own. His most characteristic  lms include A Report About Mina and Retouch. Retouch won Best Short Fiction Film from Krakow, Palm Springs, Stockholm , Tirana, Traverse City, Zubroffka, Ojai Film Festivals.


Sirayet / The All Seeing Blind

Türkiye
Turkey/ 2018 / 17’ / DCP / Renkli Color / Almanca German / Türkçe, İngilizce Altyazı Turkish, English Subtitles

Yönetmen / Director: Nuri Cihan Özdoğan
Dünya Hakları /
World Sales: Nuri Cihan Özdoğan
E-posta / E-mail: nurichn@hotmail.com

2017 1. Hollywood Türk Filmleri Festivali; Seyirci Ödülü
2017 4. Uşak Kanatlı Denizatı Kısa Film Festivali; En İyi Film, En İyi Oyuncu Ödülü


2017 1st Hollywood Turkish Film Festival; Audience Award
2017 4. Uşak Winged Seahorse Short Film Festival; Best Film, Best Actor

Irak savaşının son ganimetleri olan Saddam’ın altınları, kaçakçılar tarafından pamukların arasına gizlenerek Türkiye sınırından geçirilmektedir. Altın parçalarını pamuklardan ayıklamak için kör işçiler çalıştırılmaktadır fakat kaçakçılar, kör işçilere pamuktan ayıkladıkları şeyin taş olduğunu söyleyerek olası bir hırsızlığın önüne geçmeyi amaçlar- lar. Kör işçilerin arasında kör taklidi yapan bir işçi olduğunu bilmezler.

English Version

The golds of Saddam, are smuggled into Turkey by hidden in the cotton. Blind workers are used to pick the gold from the cotton but the smugglers try to prevent any possible thefts by telling the workers that it is rock they are picking from the cotton. They don’t know that there’s a seeing eye among the blind workers.

Nuri Cihan Özdoğan

1990, Kadirli/Osmaniye doğumlu olup 1996 yılından beri Adana’da yaşamaktadır. Çukurova Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. Lise yıllarında yazmış olduğu hikâyeleri senaryolaştırarak başladığı sinema serüvenine Adana’da kısa  lmler üreterek devam etmektedir. Üretmiş olduğu kısa  lm- ler ulusal ve uluslararası  lm festivallerinden çeşitli ödüller ve gösterimler kazanmıştır.

English Version

He was born in 1990 in Kadirli and he has been live in Adana since 1996. He is doing his masters degree about mechanical engineering at Cukurova University. He wrote stories about his family when he was at high-school. He transformed the stories to screenplays. He’s making short  lms in Adana. Short  lms which are produced by Nuri, won awards and nominations from national and international  lm festivals.

Filmografi  / Filmography 

2016 Guy
2015 Ratten im Hamsterrad 2014 Escaping Damascus


Yük / Min börda / The Burden

İsveç
Sweden / 2017 / 14’ / DCP / Renkli Color / İsveççe Swedish / Türkçe, İngilizce Altyazı Turkish, English Subtitles
Yönetmen / Director: Niki Lindroth von Bahr
Dünya Hakları /
World Sales: Swedish Film Institute
E-posta /
E-mail: jing.haase@filminstitutet.se

2018 Clermont-Ferrand FF; En İyi Animasyon, 2017 Toronto UFF, En İyi Uluslararası Kısa Film, 2017 Melbourne UFF, En İyi Kısa Film,  2017 Göteborg FF; En İyi İsveç Kısa Filmi, 2017 Milwaukee FF; En İyi Kısa Film

2018 Clermont-Ferrand FF; Best Animation, 2017 Toronto IFF; Best International Short Film, 2017 Melbourne IFF; Best Short Film, 2017 Göteborg FF; Best Swedish Short Film, 2017 Milwaukee FF; Best Short Film

Büyük bir otoyol yanında kurulmuş modern bir iş merkezinde geçen kara bir müzikal. Çeşitli ticari sektör çalışanları, neşeli müzikaller yaparak can sıkıntısı ve varoluşsal kaygılarıyla boğuşmaktadır. Kıyamet ise en cazip bir kurtarıcıdır.

English Version

A dark musical enacted in a modern market place, situated next to a large freeway. The employees of the various commercial venues deal with boredom and existential anxiety by performing cheerful musical turns. The apocalypse is a tempting liberator.

Niki Lindroth von Bahr

Stockholm, İsveç merkezli sanatçı ve animasyon film yönetmenidir. Niki, 2016 yılında Stockholm Kraliyet Sanat Enstitüsünde yüksek lisansını tamamladı. Filmleri Cannes, Berlinale, Sundance ve Toronto gibi dünya çapındaki festivallerde gösterilmiştir.

English Version

Niki Lindroth von Bahr is an artist and animation director based in Stockholm, Sweden. Her films have been screened at festivals around the world including Cannes, Berlinale, Sundance and Toronto. Niki got her master’s degree in fine art at the Royal Institute of Art in Stockholm, spring 2016.

Filmografi / Filmography

2014
Bath House
2010 Tord and Tord
2006 A Night in Moscow

Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Seanslar ve Salonlar
Sinema Tiyatro Konser Opera&Bale Tümü