Holy Boom

Kutsal Patlama

27 Mayıs 2019 Pazartesi
  • Dram

Kutsal Patlama (Holy Boom)
Tarih: 27 Mayıs 2019 
Saat: 16.00

Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali 23-30 Mayıs 2019 tarihlerinde 22. senesinde de Ankaralı sanatseverlerle buluşuyor. Bu yılki seçkisini 1721 başvuru yapmış filmden, 140 filmi programına alarak oluşturan Uçan Süpürge, Büyülü Fener Kızılay Sinemaları'nda, Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde ve Casa Italia'da gösterimlerini gerçekleştirecek.

Greek/Yunanistan, 2018, renkli/colour, 99’, DCP, Feature/Uzun Metraj 
Özgün Dili/Original Language: Greek / Albanian / Philippine / Nigerian 
Altyazı: Türkçe-İngilizce/Turkish-English Yönetmen/Director: Maria Laf

Aynı mahallede yaşayan dört yabancının hayatları, Filipinli genç Ige’nin Paskalya Bayramı’ndan önceki pazar günü mahalledeki posta kutusunu sırf gırgır olsun diye patlatmasının ardından önemli ölçüde değişir. Lena ve Manou’nun LSD emdirilmiş pulları, Thalia’ya terk ettiği çocuğundan gelen mektup ve Adia’nın doğum belgesi gibi hepsi için hayati öneme sahip belgeler de tahrip olmuştur. Sonuçlar acımasızdır: Lena ve Manou’nun peşine, parasını geri isteyen torbacı düşer. Kaçak bir göçmen olan Adia ise trafik kazasında ölen kocasının cesedini teşhis bile edemeden yeni doğan çocuğuyla birlikte ortada kalır. Ige, beyhude bir şekilde çevresindekilere kendini kabul ettirmeye çalışırken, mahalledeki herkesin üstünde gözü olan Thalia ise tek mutluluk fırsatını kaçırmıştır.

The lives of four strangers, who live in the same neighborhood, change dramatically when, on Palm Sunday, the neighborhood’s postbox is blasted just for laughs by Filipino teenager Ige. Documents of vital importance to all of them have been destroyed: Lena and Manou’s LSD stickers, a letter to Thalia from her abandoned child, and Adia’s birth certificate. The consequences are relentless: Lena and Manou are chased by the drug dealer who wants his money back. Adia, an illegal immigrant, is now alone with her newborn child, forbidden to even identify the corpse of her husband, who has just died in a car accident. Ige tries in vain to be accepted by the local community and Thalia, who is watching everyone in the neighborhood, has lost her only chance of finding happiness.

Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Seanslar ve Salonlar
Sinema Tiyatro Konser Opera&Bale Tümü