Retrospekt

Mazi

24 Mayıs 2019 Cuma
  • Sinema Burada Festivali

MAZİ (Retrospekt)
Tarih:
24 Mayıs Cuma
Saat: 16:30

Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali 23-30 Mayıs 2019 tarihlerinde 22. senesinde de Ankaralı sanatseverlerle buluşuyor. Bu yılki seçkisini 1721 başvuru yapmış filmden, 140 filmi programına alarak oluşturan Uçan Süpürge, Büyülü Fener Kızılay Sinemaları'nda, Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde ve Casa Italia'da gösterimlerini gerçekleştirecek.

Hollanda/Belçika / Netherlands / Belgium, 2018, renkli/colour, 101’, DCP
Özgün Dili/Original Language: Hollandaca, Flamanca, Fransızca, İngilizce / Dutch, Flemish, French, English
Altyazı: Türkçe-İngilizce/Turkish-English
Yönetmen/Director: Esther Rots
 

Mette, ikinci çocuğunu doğurur ve doğum izni alır. Ancak evdeki hayat mükemmelikten oldukça uzaktır. Kocası Simon’un aile içinde kendi üzerine düşeni yapmasını arzu eder ve işlerin kendisi olmadan gayet yolunda gittiğini söyleyen meslektaşlarının görev yaptığı aile içi şiddet mağdurları merkezindeki işini özler. Rahatlamak bir yana korkuya kapılan Mette, yanlış olduğunu bilmesine rağmen kriz geçiren eski bir mağdura yardımcı olmak üzere kendi başına işe kalkışır. Mağdur kişinin şiddete meyilli erkek arkadaşı ortaya çıkınca işler kızışmaya başlar.

Synopsis Mette has had her second child and is on parental leave. Yet life at home is far from perfect. She wishes her husband Simon would pull his weight more within the family and misses her job at a centre for victims of domestic violence, where her colleagues assure her that things are also running smoothly without her. More dismayed than reassured, she eventually strikes out on her own to try and help a former client in crisis, albeit against her better judgement. When the client’s violent boyfriend shows up, the situation threatens to escalate.

 

Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Seanslar ve Salonlar
Sinema Tiyatro Konser Opera&Bale Tümü