-

Panik Atak-Sessizlik Geldiğinde-Amber Histeri-Kalp Yiyen-Papital

28 Mayıs 2019 Salı
  • Sinema Burada Festivali

Sessizlik Geldiğinde

Hakkında tek bir söz söylemek istemediğiniz bazı anlar vardır. Dünya sessizleşir, sessizliğe bürünürsünüz siz de
There are always some moments you don't  want to say a word. The world is silent and . you turp silent. 

Amber

Amber is the offıcial music video for the song Amber, by the F16s, from their album WKND FRNDS. Using visual metaphors, the music video explores themes like the relationship with self, identity, and how the world around you affects how you perceive yourself. The song, being divided into three segments, provided interesting possibilities with the narrative, with the pauses and switching moods helping progress the story visually. Amber, F16s grubunun WKND FNDS albümünden Amber şarkısı için çekilen resmi müzik videosudur. Görsel metaforlardan yararlanılan müzik videosunda, insanın kendi-siyle ilişkisi ve aidiyet gibi konuların yanı sıra etrafımızdaki dünyanın, kendimizi algılama şeklimizi nasıl etkilediği irdeleniyor. Üç parçaya ayrılan şarkı, hikayenin görsel olarak ilerlemesini sağlayan anlatı, duraksamalar ve ruh hali değişimleriyle ilginç imkanlar su-nuyor. 


Histeri

Çalışmamın konusu, insan ile doğa arasındaki kadim paradoks. insanoğlu, kendini uzun zaman önce doğal ortamından kopardı ve o günden bu yana birlik ve aidiyet gibi el-zem duygulara sahip olmadan acı çekiyor. Doğanın kendi hiyerarşisi olduğunu görmemize rağmen insan tabiatını tanımlayan şeyin de doğa olduğunu fark etmekte geçikiyor ve nihayetinde kendimizi farklı ve ayrı bir şeymiş gibi görmeye başlıyoruz. Ancak doğru, bırakın doğa veya toplumumuzu tek bir birimin doğrusu bir olmayabiliyor. Birinin mutluluğu, başkasının acısı olabiliyor. Ha-yatta kalmak için ihtiyacınız olan tek şey masamdaki kırıntı.
 
The subject of my work is the old paradox between man and nature. People had long ago cut themselves off of their natural environment and have suffered since from this division, the lack of the essential feeling of unity and belonging. Although we do see nature's own hierarchy we took a view too long to see how our human nature is defined by it, and, eventually started seeing ourselves as something different and separate. The overall truth however is hardly ever the truth of one unit, let it be in nature or our society. One's joy might lead to another's tragic fate. A crumb on my table is what you would need to survive. 


Kalp Yiyen

Küçük bir şeytan aşık olur!
Little demon falls in love! 


Papital

Bu hikayede kuşları ve ateş böceklerini korkutup kaçırarak çiftlikte görevini yapan bir bostan korkuluğu anlatılmaktadır. Bir gün avcının birinden kaçan küçük bir kuş, kendisine yanaşır ve cebinde saklanır. Bostan korkuluğu şaşırarak kuşa bakar ve böylesine küçük bir kuşun yanına yaklaşmaya nasıl cesaret ettiğini merak edip kuşu başından defetmeye çalışır. Bu kısa animasyon filmi, Iranlı ünlü filozof Sohrevardi'nin sevgisinin etkisi altında görünmektedir. 
The story is about a scarecrow doing his duty of scaring away the birds and fireffies in a farm, then someday one little bird which is escaping from a huntsman approaches him and hides in his pocket, the scarecrow surp-risingly looks at her wondering how would some little bird dare to come near him and tries to send her away, this short animation is under
 the impression of love from the famouse persian philosopher sohrevardi. 

Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Seanslar ve Salonlar
Sinema Tiyatro Konser Opera&Bale Tümü