-

Panoroma-İsrail TISFF

30 Ekim 2019 Çarşamba
63 dakika
  • Festival

Panoroma-İsrail TISFF
1. 
Filmin Adı: Morendo 
Ülke: Israil  
Yıl: 2018 
Yönetmen: Shir Handelsman 
Süre: 6’ 
Sinopsis:  20 yılı evli geçiren ve 7 yıldır birbirlerini görmeyen bir çiftin, bir benzin istasyonunda karşılaşabilme ihtimalleri üzerine itiraflarından oluşan film, gerçekte 30 saniye süren bu karşılaşmayı 6 dakikalık bir filme dönüşüyor.  
Two testimonies of a chance meeting at a gas station between a former couple who had been married for twenty years and not seen each other for seven. Their encounter, which in reality lasted about thirty seconds, became a six-minute film. 
2. 
Filmin Adı: Another Day 
Ülke: Israel  
Yıl: 2018 
Yönetmen: Shai Dror 
Süre: 17’  
Sinopsis:  “Another Day", Boris Schatz'in 1918’de yazdığı ve 2018 yılında geçen ütopik bir Kudüs’ün tarifini yaptığı “The Rebuilt Jerusalem” kitabına dayanır. Film, yazarın vizyonuna sadık kalarak onu sinematik bir deneyime dönüştürür. 
“Another Day" is based on Boris Schatz's book “The Rebuilt Jerusalem” (1918) in which he describes a utopian vision of Jerusalem in 2018 The film gives cinematic-visual characteristics to his vision. 
3. 
Filmin Adı: Out 
Ülke: Israil 
Yıl: 2018 
Yönetmen: Alon Sahar 
Süre: 27’  
Dil: İbranice, Arapça 
Altyazı: Türkçe 
Sinopsis: İnsan hakları örgütünde köstebek olarak görev yapan Guy, fotoğraf makinesini hem İsrail'de hem de işgal altındaki bölgelerde psikolojik savaş aracı olarak kullanıyor. Film, Guy'ın karakterini karakterize eden dualiteye odaklanarak, sinemasal kurgunun akışkan sınırlarını ve kameranın bunun gerçekleşmesindeki rolünü sorgular. 
Guy, recently discharged from the IDF, serves as a mole in a human rights organization and uses his camera as a tool for psychological warfare both in Israel and in the occupied territories. Through a preoccupation with the duality that characterizes Guy’s character, the film questions the fluid boundaries of cinematic fiction and the camera’s role within it. 
4. 
Filmin Adı: The Billboard 
Ülke: Israil  
Yıl: 2018 
Yönetmen: Or Ariely 
Süre: 13’. 
Dil: İbranice , İngilizce 
Altyazı: Türkçe 
Sinopsis:  Sanatçının avatarı, kendine bir eş ve arkadaş aramak için ilan panoları aracılığıyla bir gece gezintisine çıkar. Reklam panolarından birinde karşılaştığı bir kadın karakterse, onu sanal bir göreve gönderir. 
An avatar of the artist goes on a nocturnal trip through posted billboards in search of a partner and friends. A brief conversation with a female character on one of the billboards sends him on a virtual quest. 
 

Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Seanslar ve Salonlar
Sinema Tiyatro Konser Opera&Bale Tümü