-

Sibel-Film Festivali

28 Mayıs 2019 Salı
  • Sinema Burada Festivali

Sibel
Tarih: 28 Mayıs 2019 
Saat: 16.30

Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali 23-30 Mayıs 2019 tarihlerinde 22. senesinde de Ankaralı sanatseverlerle buluşuyor. Bu yılki seçkisini 1721 başvuru yapmış filmden, 140 filmi programına alarak oluşturan Uçan Süpürge, Büyülü Fener Kızılay Sinemaları'nda, Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde ve Casa Italia'da gösterimlerini gerçekleştirecek.

France/ Germany/ Luxembourg/ Turkey / Fransa / Almanya/ Lüksemburg/ Türkiye, 2018, renkli/colour, 95’, DCP, Feature/Uzun Metraj Özgün Dili/Original Language: Turkish/Türkçe Altyazı: Türkçe-İngilizce/Turkish-English Yönetmen/Director: Çağla Zencirci, Guillaume Giovanetti

25 yaşındaki Sibel, babası ve kız kardeşi ile birlikte Türkiye’nin Karadeniz bölgesinin dağlarında tenha bir köyde yaşamaktadır. Sibel dilsizdir ve bölgenin atalarının ıslık dilini kullanarak iletişim kurar. Köylü arkadaşları tarafından reddedilirken, komşu ormanlarda sinsi olduğu söylenen ve köylü kadınları arasında korku ve fantezilere yol açan bir kurdu avlama peşinde koşar. Ormanda bir kaçak ile yolu kesişir. Bu, yaralı, tehdit edici ve savunmasız kişi, Sibel’e farklı bir gözle bakan ilk kişidir.
25-year-old Sibel lives with her father and sister in a secluded village in the mountains of Turkey’s Black Sea region. Sibel is a mute, but she communicates by using the ancestral whistled language of the area. Rejected by her fellow villagers, she relentlessly hunts down a wolf that is said to be prowling in the neighbouring forest, sparking off fears and fantasies among the village women. There she crosses path with a fugitive. Injured, threatening and vulnerable, he is the first one to take a fresh look at her.

Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Seanslar ve Salonlar
Sinema Tiyatro Konser Opera&Bale Tümü