Son Çıkış

Son Çıkış

1 Mart 2019 Cuma
13 yaş ve üzeri izleyici kitlesi için uygundur.
Olumsuz örnek oluşturabilecek davranışlar içerir.
93 dakika
  • Komedi

Son Çıkış / Siren's Call

Türkiye Turkey / 2018 / 93’ / DCP / Renkli Color / Türkçe Turkish / İngilizce Altyazı English Subtitles

Yönetmen / Director: Ramin Matin

Senaryo / Screenplay: Nihat Can Kantarcı

Görüntü Yönetmeni / Director of Photography: Tayman Tekin

Sanat Yönetmeni / Art Director: Hülya Karakaş

Kurgu / Editing: Evren Luş

Müzik / Music: Tamer Temel, Hüseyin Barış Diri

Oyuncular / Cast: Deniz Celiloglu, Ezgi Çelik, Pınar Töre, Gizem Erdem, İbrahim Selim, Müfit Kayacan, Ayşenil Şamlıoğlu, Erdem Şenocak

Yapımcılar / Producers: Emine Yıldırım, Oğuz Kaynak

Yapım Şirketi / Production Company: Giyotin Film

Türkiye Hakları / Turkey Sales: Giyotin Film

Dünya Hakları / World Sales: Fortissimo Films

E-posta / E-mail: info@giyotinfilm.com

Yaş Sınırı / Age Limit: 13+

Tahsin, İstanbul’u betondan bir ormana çeviren inşaat firmalarından birinde, hayatından bezmiş bir şekilde mimarlık yapmaktadır. Bir gece, Türkiye’nin güneyinde organik tarım yapan egzotik Siren ile tanışır ve çok etkilenerek peşinden güneye gitmeye karar verir. Bavulunu hazırlar, işinden öfkeyle istifa eder ve havalimanına yola çıkar. Ancak üst üste aksiliklerle kendini bir anda sancılı kentsel dönüşüm geçiren bir semtte, meteliksiz ve telefonsuz bulur. Üstelik burası, Tahsin’in düne kadar parçası olduğu inşaat projesinin yapıldığı bölgedir.

Tahsin is a burnt-out architect working for one of the construction firms, transforming Istanbul into a massive concrete jungle. One night he meets Siren, an exotic woman who does organic farming in southern Turkey. Instantly enchanted, he decides to follow her down south. He packs a suitcase, bids angry farewells at work and heads for the airport. Yet, as one urban mishap leads to another, Tahsin finds himself penniless and phoneless in an enraged district going through urban renewal – the very district where his latest project is constructed.

Ramin Matin

Loyola Marymount Üniversitesi Sinema Bölümünden mezun olduktan sonra, Bilgi Üniversitesi Sinema Bölümünde yüksek lisansını bitiren ve 2005’te kurulan Giyotin Filmin kurucu ortaklarından olan Matin, ilk uzun metraj filmi Canavarlar Sofrası (2011) ile Antalya Altın Portakal Film Festivali, Montpellier Cinemed Film Festivali ve Ankara Uluslararası Film Festivali’nden ödüller aldı. Kusursuzlar (2013) Busan Film Festivalinde dünya prömiyerini gerçekleştirdikten sonra uluslararası birçok festivalde gösterildi ve Altın Portakal Film Festivalinde En İyi Film ve En İyi Yönetmen, Ankara Uluslararası Film Festivalinde En İyi Senaryo ve SİYAD En İyi Film Ödüllerini kazandı. Son Çıkış filmi dünya prömiyerini Tokyo Film Festivali Ana Yarışmasında gerçekleştirdi.

He completed his BA in Communication Arts, Loyola Marymount University and his MA at the Bilgi University Film Department. His debut film The Monsters' Dinner (2011) won awards at the Antalya Golden Orange FF, Montpellier Cinemed FF and received the Most Promising Director and SİYAD Best Film Awards at the Ankara IFF. His second film The Impeccables (2013) premiered at the Busan FF Flash Forward Competition and moved on to receive the Best Film and Best Director Awards at the Antalya Golden Orange FF, Best Screenplay and SİYAD Best Film Awards at Ankara FF. His latest feature film Siren's Call premiered at the Tokyo International FF Main Competition.

Filmografi / Filmography

2013- Kusursuzlar / The Impeccaples

2011- Canavarlar Sofrası / The Monsters' Dinner

Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Seanslar ve Salonlar
Sinema Tiyatro Konser Opera&Bale Tümü