Mouthpiece

Sözcü

26 Mayıs 2019 Pazar
  • Sinema Burada Festivali

Sözcü (Mouthpiece)
Tarih: 26 Mayıs Pazar
Saat: 21:30

Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali 23-30 Mayıs 2019 tarihlerinde 22. senesinde de Ankaralı sanatseverlerle buluşuyor. Bu yılki seçkisini 1721 başvuru yapmış filmden, 140 filmi programına alarak oluşturan Uçan Süpürge, Büyülü Fener Kızılay Sinemaları'nda, 
Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde ve Casa Italia'da gösterimlerini gerçekleştirecek.

Kanada/Canada, 2018, renkli/colour, 91’, DCP
Özgün Dili/Original Language: 
Altyazı: Türkçe-İngilizce/Turkish-English
Yönetmen/Director: Patricia Rozema

Annesi Elaine’in ani ölümünün ardından Cass, kafasının içinde ortalığı kasıp kavuran düşüncelerle kendisini sağlıklı düşünemediği bir krizin içinde bulur. Film, bu görünmez çatışmayı görünür hale getirirken, Cassandra bir yandan nedendir bilinmez bütün ailenin kesinlikle karşı olduğu anma konuşmasını yazmaya çalışır, bir yandan da bu düşüncelerle savaş verir. Altından kalkmakta zorlandığı cenaze işlerinin üstesinden başarıyla gelirken kardeşi Danny, babası Chris, hatta teyzesi Jane, konuşma yapmaması için kendisini ikna etmeye çalışırlar. O ise bunu kendisinin yapması gerektiği konusunda ısrarcıdır. Ancak konuşmasında ne söyleyecektir? Her denemesinde içindeki hiddet dışarı taşar. Bu da ekrana hakaret, güreş ve zaman zaman da boğulma olayları şeklinde yansır.

Following the sudden death of her mother, Elaine, Cass finds herself in crisis, unable to think straight, with a debate raging inside her head. Mouthpiece makes this invisible conflict visible as Cassandra battle it out while trying to write the eulogy that, for some mysterious reason, the whole family is dead set against. While she tries to accomplish an overwhelming set of funeral arrangements, her brother, Danny, father Chris, and even her aunt Jane all try to convince her not to speak. She insists it must be her. But what will she say? Every attempt opens up a new raging internal battle. Which, on screen, manifests as insults, wrestling and the occasional drowning.

 

Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Seanslar ve Salonlar
Sinema Tiyatro Konser Opera&Bale Tümü