Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    Taming the Garden

    Bahçe İşleri+Our Ark

    12 Mayıs 2022 Perşembe

    Bahçe İşleri

    Güçlü ve kimliği meçhul bir adam garip bir hobi edinmiştir: Gürcistan’ın kıyı bölgelerindeki yerleşimlerden satın aldığı, bazıları 15 katlı bina yüksekliğinde olan asırlık ağaçları kökünden söktürür ve kendine ait özel bahçesindeki koleksiyonuna katar. Bu ebatlarda ağaçların taşınabilmesi için yakın çevrelerindeki peyzajın büyük bir yıkıma uğraması kaçınılmazdır ve çevrede yaşayanlar da bu yıkıma uyum sağlamak zorunda kalır.  

    Salome Jashi, bol ödüllü yaratıcı belgeseli Bahçe İşleri’nde bu süreci takip ederken “kök sökmenin” bir metafordan fazlası olduğu zorunlu göç teması üzerine derinlemesine düşünüyor. Ekolojiye erkek iktidarı ve tahakküm kurma eleştirisi üzerinden bakan belgesel, sinemada bu konuya getirilmiş en yenilikçi anlatımlardan birine sahip.


    Our Ark

    Hayvanları, bitkileri ve objeleri tarayarak yedeklemeye çalışan teknoloji uzmanları, ayak bastığımız dünyanın bir simülasyondan ibaret olduğuna inanan güç sahipleri, içinde yaşamaya başladığımız sanal dünyaların ilk adımlarını atan bilim insanları... 

     

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü