Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    Türkiye'den Kısalar 1

    Türkiye'den Kısalar 1

    12 Mayıs 2022 Perşembe
    • Festival

    Aile Tablosu

    Aile tablosu yaptırmak isteyen varlıklı bir aile, ünlü ressam Hayri İrdallı’nın atölyesine gider. Ressam, süreç boyunca ailenin iç dinamiklerinin açığa çıkışına tanıklık eder. Ortaya çıkardığı tablo ise ailenin kendi gerçekliğiyle yüzleşmesini sağlar. 

    Cemile

    Hırslı bir kick boks dövüşçüsü olan Cemile, duygularından ziyade kendisine güvendiği bir maça hazırlanır. 

    Büyük İstanbul Depresyonu

    Didem ve Ayşe İstanbul’da yaşayan, öğrencilik yılları bitmiş olmasına rağmen hâlâ iş bulamamış iki genç kadındır. Bu iki genç kadının yetişkinliğe adım attığı ve artık para kazanmaları gereken, insanlık için kısa, onlar için asla geçmek bilmeyen bu zaman diliminde, günlerin görünürde birbirinden pek farkı yoktur. Şehrin kıyısında, evlerinin terasından yükselen gökdelenlerin ve gecekondudan bozma apartmanların arasında sıkışmışlardır.

     

    Filmin yapımcısı Nazlı Bulum’a bu yıl Uçan Süpürge tarafından Genç Cadı Ödülü verilmesi vesilesiyle izleyiciyle buluşacak film, günümüz İstanbul’unda iki genç kadının varolma mücadelesini merkeze alıyor. 

    Plastik Rüya

    37 yaşındaki Belma'nın özgüveni, cildindeki döküntüler nedeniyle gittiği doktorun ona botoks yaşının geldiğini söylemesi üzerine zedelenir. Bir anda kaygılı, gergin bir kadına dönüşür. Botoks yaptırır ama olaylar beklenildiği gibi ilerlemez. 

    Bayrak

    İstanbul’un muhafazakar bir semtinde yalnız yaşayan Eylem’in bir yanlış anlaşılma sonucu başına gelenleri kara komediye göz kırparak anlatan ve gerçek bir hikayeden yola çıkan kurmaca bir kısa filmdir. Eylem geç saatte işten geldiği bir akşam alt kat komşusunun balkonuna yanlışlıkla sutyenini düşürür. Bir “kadınlık bayrağı” gibi çamaşır ipinde sallanan sutyenini alt kata inip almalı ve kimse görmeden bu konuyu kapatmalıdır. Fakat sutyenin peşinden giden Eylem bir yanlış anlama sonucu kendini karakolda bulur. 

     

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Seanslar ve Salonlar
    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü