Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    Türkiye'den Kısalar 2

    Türkiye'den Kısalar 2

    12 Mayıs 2022 Perşembe
    • Festival

    Mahzendeki Köpekler

    Edirne'nin birçok sokak köpeğine ev sahipliği yapan çöplüğü, şehir hapishanesi inşası için temizleniyor. Nazan Kesal'ın seslendirdiği bu felsefi film, insanın vahşi doğayı medeniyete dönüştürme ve içgüdülerini bastırma arzularına dair düşünceler içeriyor.

    Paranoya!

    Gözde iş arkadaşlarıyla geç bir saatte eve dönerken kulağına gelen kadın cinayetleri haberini
    fark etmez. Arkadaşlarından ayrılıp bindiği dolmuşta her şey normal gider. Ta ki Gözde, dolmuşta dört erkekle yalnız kaldığını ve dolmuşun karanlık bir yola girdiğini fark edene kadar.

    Gece Kuşağı

    Bir cumartesi gecesi İstanbul sokaklarında, fırtına müziğin sesini bastırırken içkiyi fazla kaçıran Özge ve Tarık eve dönmeye karar verir ve taksiye binerler. Bir an önce evlerine varmak istiyorlardır. Fakat yolculuk bekledikleri şekilde ilerlemez. 

    Koza

    Koza, iyi eğitim görmüş bir Türk kadınıdır. Hayatında yeni bir başlangıç yapmak için Berlin’e yerleşir ama aklı Türkiye’de ve annesinde kalır. Kendini sürekli iki dünyanın arasında sıkışmış bulur. Tam bir iş fırsatı yakalamışken, yeni patronuyla çıktığı bir ortamda gerginlik yaşar ve bu durum Koza’yı zor durumda bırakır. Üzerindeki stresi atmak için sevgilisinin barına giden Koza, geride bıraktığını düşündüğü hayatla yüzleşmek durumunda kalır.

    Siz Biraz Uzak Kaldınız

    Bir öğrenci evi, iki kadın, bir adam, yakın dostluk, iki skor, bir akşam yemeği, aşk, kalabalık sokaklar, bitmeyen umutlar, şehrin kocaman sesi altında ezilen küçük çığlıklar. Siz Biraz Uzak Kaldınız ilk basımı Sel Yayıncılık tarafından 2002’de yapılan İşte Böyle Güzelim kitabından serbest uyarlama olarak tasarlandı. Farklı toplumsal kesimlerden kadınların gerçek cinsellik deneyimlerinden oluşan kitap farklı tarihlerde okuma tiyatrosu olarak da sahnelendi.

     

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Seanslar ve Salonlar
    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü