Binlerce etkinlik ve mekanı keşfet...
Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    Şehrini Keşfet #Şehrine Özel Etkinlikler
    Uçan Süpürge - Bir Ailenin Röntgeni + İran Çantası

    Uçan Süpürge - Bir Ailenin Röntgeni + İran Çantası

    31 Mayıs 2023 Çarşamba
    18 yaş ve üzeri izleyici kitlesi için uygundur.
    87 dakika
    • 26.Uçan Süpürge

    Bir Ailenin Röntgeni / 81'

    İranlı belgeselci Firouzeh Khosrovani’nin kendi aile hikâyesini anlattığı Bir Ailenin Röntgeni, İran’da Devrim sonrası ikiye bölünen bir aileyi konu alıyor. Radyolog olan babası Hüseyin ile evlendikten sonra bir süre İsviçre’de yaşayan annesi Tayi, buraya uyum sağlamak konusunda zorluklar çekiyor. Devrim sonrası İran’a döndükten sonra gitgide koyu bir Müslüman’a dönüşen Tayi ve seküler değerlere inanan ilerici Hüseyin’in evliliğinde uçurum gitgide açılıyor. 

    Bu ideolojik uçurumun röntgenini aile arşivinden mektuplar, videolar ve fotoğraflar eşliğinde anlatan yönetmen aile üzerinden ikiye bölünmüş bir toplumun da portresini çiziyor. “Hem annemi hem babamı hâlâ içimde taşıyorum. İran’daki gelenek ve modernleşme arasındaki çatışmanın sonucuyum” diyen Khosrovani, filmiyle Amsterdam Uluslararası Belgesel Film Festivali (IDFA) de dahil olmak üzere pek çok festivalde ödüller kazandı.

    2021 IndieLisboa - Uluslararası Af Örgütü Ödülü

    2020 IDFA - En İyi Uzun Metrajlı Belgesel Ödülü

    İran Çantası / 7'

    İran Çantası, masum bir obje olan çantanın devrim sonrası İran sinemasında nasıl politik yasakların motifi haline geldiği üzerine bir video makale. Kadın ile erkeğin birbirine dokunmasının tasvirinin sinemada yasaklanmasının ardından o dokunuşun yerini çantanın almasını örneklerle gösteren film, hem ayıran hem birleştiren bir rol üstlenen çanta üzerinden izleyiciyi devrim sonrası sinemada sansür ve yakınlık, görme ve dokunma ilişkileri üzerine düşünmeye davet ediyor.

    2022 Ann Arbor Film Festivali - Barbara Hammer Feminist Film Ödülü

    Değerli sinemaseverler,
    Hatırlatmak isteriz ki, seyircilerimizi rahatsız etmemek ve film keyfini bozmamak adına, seans saatlerinden sonra salonlara giriş yapılamamaktadır. Seans saatlerinden önce salonlarda yerinizi almayı unutmayınız. İyi seyirler!

     

    • Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.
    • Biletiniz mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak ise, en geç etkinlik saatinden 1 saat önceye kadar, Biletinial ile irtibata geçmenizi rica ederiz, aksi takdirde biletinizin iptal işlemi gerçekleştirilememektedir.
    • Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir.
    • Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
    • Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
    • Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir.
    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Seanslar ve Salonlar