Binlerce etkinlik ve mekanı keşfet...
Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    Şehrini Keşfet #Şehrine Özel Etkinlikler
    Uçan Süpürge - Sessiz Çoğunluk Konuşuyor + İranlı Kadınların Kurtuluş Hareketi: Milat

    Uçan Süpürge - Sessiz Çoğunluk Konuşuyor + İranlı Kadınların Kurtuluş Hareketi: Milat

    31 Mayıs 2023 Çarşamba
    18 yaş ve üzeri izleyici kitlesi için uygundur.
    106 dakika
    • 26.Uçan Süpürge

    Sessiz Çoğunluk Konuşuyor / 94'

    İran'da 12 Haziran 2009'da yapılan cumhurbaşkanlığı seçimleri ülkede büyük bir iç kargaşaya yol açtı. Seçime katılmasına izin verilen dört aday arasında en reformist olan Musavi'nin destekçileri zafere dair son derece umutluydu. Ancak resmi sonuçlar iktidardaki muhafazakar cumhurbaşkanı Ahmedinejad'ı açık ara önde olarak gösterdi. Seçimlere hile karıştığına dair haberler gösterilere, karışıklıklara, şiddetli müdahalelere ve bir dizi ölüme yol açtı. Birçoğu cep telefonu kamerası olmak üzere sayısız kamera olayları filme aldı. Bu yerinde kayıtlar, anonim bir kolektif tarafından hazırlanan Sessiz Çoğunluk Konuşuyor belgeselinin omurgasını oluşturuyor. 

    2013'e kadar Sessiz Kolektif'in imzasıyla gizli dolaşıma sokulan filmde Bani Khoshnoudi, sessizliğe ve unutmaya karşı kayıt altına almanın önemini vurguluyor ve protestocuların başlattığı Yeşil Hareketi, otoriter yönetime karşı verilen 100 yıllık mücadelenin yeni dönemi olarak tarihteki yerine yerleştiriyor.

    İranlı Kadınların Kurtuluş Hareketi: Milat /12'

    1979 yılında İranlı kadınlar Amerikalı feminist Kate Millett'i 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlamak üzere Tahran'a davet etti. 7 Mart’ta ülkenin dini liderler, kadınların örtünmesinin zorunlu olduğunu açıkladı. Kadınlar 7-13 Mart tarihleri arasında hakları için ve örtünme zorunluluğuna karşı sokaklarda gösteri yaptı. Fransız Kadın Kurtuluş Hareketi’nden dört kadından oluşan bir ekip ("Politika ve Psikanaliz" grubu) bu tarihi olayları bir Beaulieu 16 mm'lik kamerayla filme aldı. Humeyni görüntülerin ülke dışına çıkmasını yasaklamış olsa da film ve ses kaydedildi. Bu kısa belgesel film ilk kez 22 Mart 1979'da Paris'te İslamcı rejime karşı düzenlenen bir toplantıda gösterildi. Yapımcıları tarafından hiçbir zaman dağıtılmadı, ancak İran'da Yeşil Hareket'in başladığı yıl, 8 Mart 2009’da internette yeniden ortaya çıktı.

    Değerli sinemaseverler,
    Hatırlatmak isteriz ki, seyircilerimizi rahatsız etmemek ve film keyfini bozmamak adına, seans saatlerinden sonra salonlara giriş yapılamamaktadır. Seans saatlerinden önce salonlarda yerinizi almayı unutmayınız. İyi seyirler!

     

    • Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.
    • Biletiniz mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak ise, en geç etkinlik saatinden 1 saat önceye kadar, Biletinial ile irtibata geçmenizi rica ederiz, aksi takdirde biletinizin iptal işlemi gerçekleştirilememektedir.
    • Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir.
    • Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
    • Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
    • Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir.
    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Seanslar ve Salonlar