-

Uluslararası Kısa Belgesel 2

7 Ekim 2019 Pazartesi
  • Animasyon
  • Belgesel

BENİM TYSON’IM

MY TYSON

Yönetmen  Director: Claudio Casale

Yapımcı  Producer: Silvia Innocenzi, Giovanni Saulini

Senarist  Screenplay: Claudio Casale

Görüntü Yönetmeni  DoP: Vanni Mastrantonio

Kurgu  Editing: Geraldo Pellegrini

Oyuncular  Cast: Alaoma Tyson, Patience Osasu, Alessandro Elmoeti

 

Alaoma Tyson, genç ağır sıklet kategorisinde İtalyan boks şampiyonudur. Maça hazırlanırken annesi Patience’dan aile hikâyesini dinler; göç yolculuğundan İtalya’da yaşanan maddi sıkıntılara kadar. Geçmişi hatırlarken Patience, oğlunun geleceğini de dokur, ki Tyson, ismi gereği savaşçı olmaya yazgılıdır.

 

Alaoma Tyson is the Italian boxe champion in the Youth heavyweight category. While he trains for his next match, his mother Patience tells the story of the family, from her migration journey to the financial struggles she had to face in Italy. Recalling their past, Patience weaves Tyson's future, whose name seems predestined to be a fighter.

 

SAHARA OTELİ

SAHARA PALACE

Yönetmen  Director: Zélie Durand-Khalifat

Yapımcı  Producer: Edwina Liard, Nidia Santiago

Senarist  Screenplay: Zélie Durand-Khalifat

Animasyon  Animation: Zélie Durand-Khalifat

Kurgu  Editing: Eric Mauger

 

Kumla kaplı Sahara Palas Oteli’ne sessizlik ve terk edilmişlik hâkimdir. Kırılgan olduğu kadar zamanın dışında kalmış bu mekânda, meçhul bir büyükbabanın anıları canlanır. Zélie Durand, animasyonla aile arşivlerini buluşturduğu bu kişisel belgeselinde, büyükbabasının hayaletini diriltir.

 

Inside the Sahara Palace hotel, silence, dereliction and sand. It’s in this fragile and out of time place that memories of an unknown grandfather appear. Zélie Durand brings back to life the ghost of her grandfather in an intimate documentary that mixes volume animation and family archives.

 

PENCERELER

WINDOWS

Yönetmen  Director: Akvile Zilionyte

Yapımcı  Producer: Akvile Zilionyte

Görüntü Yönetmeni  DoP: Vytautas Gradeckas

Kurgu  Editing: Akvile Zilionyte

 

“Son yedi yılda 5 ülke, 7 şehir ve 16 evde yaşadım. Şimdi eşyalarımı toplamak için yalnızca üç günüm var. Bu benim on altıncı evim ve şimdi oradan da taşınıyorum. Eşyalarımı toplarken penceremden dışarıya bakınca 215 pencere daha görüyorum. Göçmenler, çiftler, kaybolmuş insanların pencereleri... Kimi kitap okuyor, kimi uyuyor, kimi de balans kirişinde yürüme egzersizleri yapıyor. Geliyorlar, gidiyorlar. Ben de unutmak istemediklerimi filme alıyorum.”

 

“In last 7 years I lived in 5 countries, in 7 cities and in 16 houses. Now I only have three days to pack my things. It‘s my sixteenth home, sixteenth room from which I‘ll move myself out. I am packing things and through my window I see another 215 windows. Through these windows I see immigrants, couples, lost. Some read, some play, some sleep, some learn to walk the balance beam, they come in, they go out. I am filming what I wouldn‘t forget about them.”

 

YÜZBİN DAĞIN ARASINDAKİ ŞEHİR

TRAPPED IN THE CITY OF A THOUSAND MOUNTAINS

Yönetmen  Director: David Verbeek

Yapımcı  Producer: Jos de Putter

Görüntü Yönetmeni  DoP: David Verbeek

Kurgu  Editing: David Verbeek

Müzik  Music: Jegor van Opdorp

 

Otantik Çin rap’i fenomeni İnternet’i kasıp kavuruyor. Ancak eşi benzeri görülmemiş bu popülerliğin arkasında ifade özgürlüğü mücadelesi var. Yeni sansür yasasının ardından rapçiler ne yapabileceklerini ve ne yapamayacaklarını tartışıyorlar.

 

A new phenomenon of authentic Chinese rap has taken the internet by storm. But behind the unprecedented gains in popularity, there is a struggle for freedom of speech. Rappers are trying to figure out what they still can and cannot do after new censorship is announced.   

Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Seanslar ve Salonlar
Sinema Tiyatro Konser Opera&Bale Tümü