Kındness Of Strangers

Yabancıların Nezaketi Sinema Burada Festivali

5 Temmuz 2019 Cuma
  • Sinema Burada Festivali

Yabancıların Nezaketi (The Kindness of Strangers)
Tarih: 26 Mayıs Pazar
Saat: 16:30

Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali 23-30 Mayıs 2019 tarihlerinde 22. senesinde de Ankaralı sanatseverlerle buluşuyor. Bu yılki seçkisini 1721 başvuru yapmış filmden, 140 filmi programına alarak oluşturan Uçan Süpürge, Büyülü Fener Kızılay Sinemaları'nda, Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde ve Casa Italia'da gösterimlerini gerçekleştirecek.

Danimarka / Kanada / İsveç / Almanya / Fransa / Belçika / Denmark / Canada / Sweden / Germany / France, 2018, renkli/colour, 112’, DCP, Feature/Uzun Metraj
Özgün Dili/Original Language: İngilizce / English
Altyazı: Türkçe-İngilizce/Turkish-English
Yönetmen/Director: Lone Scherfig

Clara, arabasının arka koltuğunda oturan iki oğluyla birlikte kış günü New York’a gelir. Çocuklarına bir macera olarak lanse ettiği bu yolculuğun, istismarcı kocasından ve babasından bir kaçış olduğu çok geçmeden anlaşılır. Kocası polistir ve Clara da kocasının kendisini takip etme girişimlerinden kurtulmaya çalışmaktadır. Üçünün arabadan başka çok az şeyi vardır ve arabayı da çekici götürünce sokakta beş parasız kalırlar. Ancak bu büyük, soğuk şehir merhamet gösterir: Sığınacak yer ararken acil durum barınağında Alice adında özverili bir hemşire ile karşılaşırlar. Kentin vahşi ortamında hayatın acımasızlığını görür, ancak bir yandan da birbirine yabancı olan kimselerin, dostlukla ve açık yürekle birbirlerine yaklaştıklarında neler olabileceğini gösterir. 

Clara arrives in wintry New York with her two sons on the back seat of her car. The journey, which she has disguised as an adventure for her children’s sake, is soon revealed to be an escape from an abusive husband and father. He is a cop, and Clara is desperately trying to elude his attempts to pursue her. The three have little more than their car, and when this is towed away, they are left penniless on the street. But the big cold city shows mercy: in their search for refuge, the family meets a selfless nurse named Alice who arranges beds for them at an emergency shelter. She depicts the harshness of life in the urban jungle, but she also demonstrates what can grow when strangers approach each other in friendship and with an open heart.

Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Seanslar ve Salonlar
Sinema Tiyatro Konser Opera&Bale Tümü