-

Yarışma- Analog

30 Ekim 2019 Çarşamba
48 dakika
  • Festival

Yarışma- Analog
1. 
Filmin Adı: Butterfly Disaster 
Yönetmen: Caryn Cline 
Ülke: ABD 
Süre: 6’ 50’’ 
Yapım Yılı: 2019 
Sinopsis:  “Tarımsal bir başarıya benzeyen, fasulye ve mısır tarlalarından edinilen ipektozu… anlaşılıyor ki kelebeklerin felaketi oluyor.” –Verlyn Klinkenborg. Klinkenborg’un yazısından esinlenerek kelebeklerin bu ikilemini ağıt ve lanetlerle vurgulamak için filmi buluntu dört görüntü kaynağını temel alarak optik olarak bastım, üst üste koydum, çizdim, beyazlattım ve kurguladım. “What looks like agricultural success, purging bean and corn fields of milkweed. . .turns out to be butterfly disaster.” –Verlyn Klinkenborg. Inspired by Klinkenborg’s writing, using four found footage sources, I edited, optically-printed, superimposed, scratched on and bleached the film to highlight, lament and challenge the butterflies’ dilemma. 
2. 
Filmin Adı: The Impossible Flowers 
Yönetmen: Jeff Zorilla 
Ülke: ABD 
Süre: 8’ 21’’ 
Yapım Yılı: 2019 Sinopsis: “The Impossible Flowers”, Buenos Aires'te geçen bir yaz boyunca yakın arkadaşların, günlük görüntülerin 
ve çeşitli edebi kaynaklardan alınan alıntıların sesini tek bir samimi bilinç akışına dönüştüren yaşamın kişisel bir belgesidir. A personal document of life over the course of a summer in Buenos Aires, "The Impossible Flowers" collides the voices of close friends, everyday imagery, and quotations taken from a range of diverse literary sources into a single, intimate stream of consciousness. 
3. 
Filmin Adı: Limen 
Yönetmen: Kathryn Ramey 
Ülke: ABD 
Süre: 12’ 06’’ 
Yapım Yılı: 2019 
Sinopsis: Bakışın sınırında. Eşik. İki ayrı varoluşun kesiştiği. 
Threshold. Between two states of being. The boundary of perception. 
4. 
Filmin Adı: Nonoko / Kaos No Ma 
Yönetmen: Michael Lyons 
Ülke: Kanada 
Süre: 5’ 10’’ 
Yapım Yılı: 2018 
Sinopsis: Bağımsız bir sanatçı olan Nonoko Sato, Kyoto’da Kaos No Ma Galeri’sinde dansçıdır. Super 8 bayatlamış Kodachrome ile çekilmiş bu film, Caffenol'de elle işlenmiştir. Filmin her karesi, saniye aralığında Nonoko'nun hareketlerini çarpıtacak ölçekte pozlanmıştır. Dancer Nonoko Sato at Gallery Kaos No Ma in Kyoto, Japan. Shot in Super 8 on long expired Kodachrome and hand processed in Caffenol. Each frame of the film was exposed variably for up to a second, distorting Nonoko's movements. Nonoko Sato is an independent artist based in Kyoto.  
5.Filmin Adı: Malvaceae  
Yönetmen: Juana Robles 
Ülke: İspanya 
Süre: 10’ 41’’ 
Yapım Yılı: 2018 
Sinopsis: Memleketine gönderilmek üzere paketlenmiş olan kutular, yatağının etrafında yıllardır bekliyordu. The boxes for the return into her home country are packed and stand around her bed since years. But will she ever know again, if it’s day or night, if she’s awake or asleep, if she’s breaking out or just running into a 
trap? 
6. 
Filmin Adı: Olive 
Yönetmen: Michael Higgins 
Ülke: Yunanistan 
Süre: 10:31 
Yapım Yılı: 2019 
Sinopsis: Her ne kadar günümüzde çekilmiş olsa da, Olive eskinin ritüelistik havasını uyandırabilmek için elle işlenmiş selüloitin cızırtılı güzelliğini kullanarak; kırsal bir kesimde toplanan bir grup insanın görüntüde emilimini, genellikle elle renklendirilmiş ve geri kazanılmamış erken sinemanın çürüyen dokularını andıran bir estetik içerisinde izleyiciye sunuyor. Sinema, anı yakalamak için geçmişten gelen sisli bir vizyonlagerçekleştirilir. Although clearly filmed in our time, Olive uses the scratchy beauty of hand-processed celluloid to help evoke a mood of ancient ritual. A group of people gathered in the remote countryside are absorbed into frames that often resemble the hand tinted colours and decaying textures of unrestored early cinema. Cinema is made to haunt the present like a ghostly vision from the past. 
7. 
Filmin Adı: The Last Day of the Luna Moth 
Yönetmen: Guillaume Vallée 
Ülke: Kanada 
Süre: 04:52 
Yapım Yılı: 2019 
Sinopsis: Cioran’dan esinlenen filmde, çocuğun gözünün önünde bir güve ölüyor. Ardından böceğin bakış açısından çocuğun ölüm, ölüm sonrası ve fanilik üzerine monoloğu işitiliyor. 
A luna moth is dying under the eyes of a child. From the point of view of the insect, we hear the child wonder about death, post-mortem and ephemeral, in the form of a monologue inspired by Cioran. 
 
 

Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Seanslar ve Salonlar
Sinema Tiyatro Konser Opera&Bale Tümü