-

Yarışma- İlk Deneyler 2

30 Ekim 2019 Çarşamba
45 dakika
  • Festival


 Yarışma- İlk Deneyler 2
1. 
Filmin Adı: Ars Longa Vita Brevis(Sanat Uzun, Hayat Kısa) 
Yönetmen: Ricardo Campagna 
Ülke: İtalya 
Süre: 39’ 
Yıl: 2018 
Sinopsis:  Yaşamın kısa, edinilecek bilgininse devasa olması, eski çağlardan bu yana bilginin sembolleri objeleştirmesi yoluyla aşılmış bir birlikteliktir. Birlikteliğin bu ikiliği üzerine, Suriye'den Putin'in Rusya’sına ve Trump'ın ABD'sine kadar arşiv malzemelerinin zenginliğinden kurgulanan film, insanı ve sanat eserini merkezine alarak kaotik çıkarımlarda bulunmaktadır. 
Knowledge is vast, life is short. It is an assembly work that has as its object the use of symbols, in antiquity and today. From Syria, to Putin's Russia, to Trump's USA, the rich archive material builds a climax that sees the work of art and man as its protagonist, especially the contemporary one, highlighting sometimes grotesque implications. 
2. 
Filmin Adı: Subliminal Anatomy of a Latex Coat 
Yönetmen: Merve Tuna 
Ülke: Türkiye 
Süre: 6’ 28’’ 
Yıl: 2017 
Sinopsis:  Lateks malzemesi ile baskınlık ve itaat (‘dominance & submission’) ilişkisinin sorgulanmasından yola çıkan bu film, sıradan hayatın içindeki fetişistik tarafı siyah bir lateks palto aracılığıyla göstermeyi deniyor. Film, güzellik salonu, kasap, metal atölyesi ve mahalle sokaklarını gerçek hayattan karakterlerin kişisel alanlarına dönüştürüp; sıradanlığın içindeki takıntı, acı, zevk, kir ve güzellik kavramlarını vurguluyor. 
Subliminal Anatomy of a Latex Coat is a film in which a black latex coat is used as a vehicle for bringing out the fetishistic side of ordinary lives. Undertaking a quest for submission and dominance, the film redefines beauty salon, butchers, metal workshop and domestic streets as personal spaces of the real life characters. Through these it shows obsessive, painful, pleasant, filthy and beautiful sides of the ordinary. 
 
 

Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Seanslar ve Salonlar
Sinema Tiyatro Konser Opera&Bale Tümü