-

Yarışma- Personal Cinema

30 Ekim 2019 Çarşamba
41 dakika
  • Festival

Yarışma- Personal Cinema 
1. 
Filmin Adı: Hiatus 
Yönetmen: Vivian Ostrovsky 
Ülke: ABD 
Süre: 6’ 20’’ 
Yapım Yılı: 2018 
Sinopsis:  Bu filmin kahramanı münzevi, iç gözlemci Ukraynalı - Brezilyalı yazar Clarice Lispector (1920 - 1977). Sadece ölümünden sonra yayınlanan tek bir TV röportajına dayanıyor. 1977’deki bu röportajında ‘arada kalmışlık' duygusu üzerine söylediklerini bugün kendimi hissettiğim haliyle hala uygun ve doğru buluyorum.  
The protagonist of this film is the reclusive, introspective Ukrainian - Brazilian writer Clarice Lispector (1920 - 1977). It is based on a single TV interview broadcast only after her death. What she says in the 1977 interview is still very pertinent and corresponds to a feeling of ‘in-betweenness’ 
which I myself feel today. 
2. 
Filmin Adı: Shoot-the-Chutes 
Yönetmen: Molly Pattison 
Ülke: ABD 
Süre: 12’ 
Yapım Yılı: 2019 
Sinopsis:  Shoot-the-Chutes, arketipik Amerikan tema parkının işleyişini, zevklerini ve mimarisini araştırıyor. İsimsiz bir anlatıcı tarafından yönlendirilen film, fantezi, belgesel ve yeniden yapılanmış olaylar arasında uçuyor.  
Shoot-the-Chutes probes the labour, pleasures, and architecture of the archetypal American theme park. Guided by an unnamed narrator, the film flits between fantasy, documentary, and reconstructed events.   
3. 
Filmin Adı: My Echo, My Shadow, and Me 
Yönetmen: Roger Deutch 
Ülke: Macaristan, Çekya, ABD  
Süre: 7’ 56’’  
Yapım Yılı: 2019 
Sinopsis:  Kendini kaybeden bir adam. 
A man loses himself. 
4. 
Filmin Adı: Pareti Bianche (Beyaz Duvarlar) 
Yönetmen: Alessandro Sedda & Annalisa Ciacco 
Ülke: İtalya 
Süre: 14’ 55’’ 
Yapım Yılı: 2017 
Sinopsis:  Adam, hoşnutsuz ilahisiyle kendi içinde yaşamaya zorlanır. Dünya ile yüzleşir, fakat kendinden başka bir şey bulamaz. Herhangi bir yöne doğru bir adım atmaya çalışır, ancak aynı noktada kalır. Bulunduğu bu durum hakkında bağırır, fakat çığlığı da sona erdi. 
A dissonant chant of a man forced to live inside himself. He faces the world, but finds nothing but himself. He tries to take a step in any direction, but he always stays in the same spot. He screams about his condition, but his scream is an end in itself. 

Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Seanslar ve Salonlar
Sinema Tiyatro Konser Opera&Bale Tümü