Zer

Zer

26 Nisan 2017 Çarşamba
13 yaş ve üzeri izleyici kitlesi için uygundur.
Olumsuz örnek oluşturabilecek davranışlar içerir.
110 dakika
  • 22. Uçan Süpürge

Türkiye Turkey / 2017 / 110’ / DCP / Renkli Colour / Türkçe, İngilizce, Kürtçe, Fransızca Turkish, English, Kurdish, French / İngilizce, Türkçe Altyazı English, Turkish Subtitles

 
  officeArt object

 


Yönetmen / Director: Kazım Öz

Senaryo / Screenplay: Kazım Öz

Görüntü Yönetmenleri / Directors of Photography: Eyüp Boz, Feza Çaldıran, Orçun Özkılınç

Sanat Yönetmeni / Art Director: Babak Tahmili

Kurgu / Editing: Kazım Öz, Thomas Balkenhol

Müzik / Music: Mustafa Biber

Oyuncular / Cast: Nik Xhelilaj, Güler Ökten, Levent Özdilek, Füsun Demirel, Tomris İncer

Yapımcılar / Producers: Kazım Öz, Meral Balık, Turan Tokel, İsmail Öz, Zülfiye Akkulak, Adnan Hilton Pehlivan

Yapım / Production Company: Köz Film, Neva Film

Türkiye ve Dünya Hakları / Turkey and World Sales: Köz Film

E-posta / E-mail: kozfilm@gmail.com

Yaş Sınırı / Age Limit: 7+

 
  officeArt object

 

 

 

Zer, 1938’de Dersim acılarının tanıklarından olan babaannesi Zarife’nin kendisine söylediği şarkının peşinden giden Jan’ın hikâyesidir. Zarife kanser tedavisi için New York’a getirildiğinde birbirlerini çok az tanıyan Jan ve babaannesi, daha da yakınlaşırlar ve Jan’ın hayatı değişmeye başlar. Jan babaannesinin kendisine söylediği şarkının izini sürmeye karar verir. Jan için New York’tan Dersim’e uzanan bu yolculuk, babaannesi Zarife'nin bir ömürlük sırrını da açığa çıkarır. Zarife uzun yıllar kimliğini, hafızasını bu şarkıda saklamak zorunda kalmıştır.

 

Zer tells the story of Jan who is pursuing the song sung to him by his grandmother Zarife–a woman who had gone through the agonies in Dersim in 1938. Zarife had concealed neither her identity, her past, nor herself in this song. When she is brought to New York for her cancer treatment, Jan and his grandmother get closer together which instigates a transformation in Jan’s life. Jan decides to trace the song that his grandmother had sung to him and sets out to Dersim from New York, but will he ever reach himself there?In that trip, he discovers his grandmother secret of her life.

 

 
  officeArt object

 

 

Kazım Öz

Kazım Öz 1973 yılında Dersim’de doğmuş birçok ödüllü filmin yönetmen, senarist, editör ve de yapımcısı Kürt sinema üreticisidir. Kürtçe tiyatro yaparak başladığı sanat hayatına, 1990’lı yıllarda yönetmen olarak da katkı sunduğu Mezopotamya Sinema ve Yapım 13’de devam etti. İlk kısa filmi Ax / Toprak birçok uluslararası festivalden en iyi film dalında aldığı ödüllerle başarısını gösterdi. Ardından 2002 yılında ilk uzun metraj filmi Fotoğraf’ı tamamladı.

 

Kazım Öz is an awarded Kurdish director, scriptwriter and producer. He started  to produce art with Kurdish theatre. In 1990s, he continued to work with Yapım 13 Production Company which is affiliated to Mesopotamia Culture Center. He shot his first short film Ax / Land and was awarded by many of the prominent film festivals. Later, he managed to shoot his first feature film Fotoğraf / Photograph in 2002.

 

Filmografi / Filmography

2016 Beyaz Çınar / Çinara sipî / White Plane

2014 Bir Varmış Bir Yokmuş / He Bû Tune Bû / Once Upon A Time

2010 Son Sezon: Şavaklar / Demsala Dawi: Şewaxan / The Last Season: Shawaks

2008 Fırtına / Bahoz /The Storm

2005 Uzak / Dûr / Distant

2002 Fotoğraf / Dêrhener / The Photograph

1999 Toprak / Ax / Soil

Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Seanslar ve Salonlar
Sinema Tiyatro Konser Opera&Bale Tümü