Binlerce etkinlik ve mekanı keşfet...
Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    Şehrini Keşfet #Şehrine Özel Etkinlikler
    • Türkçe
    • English
    • Hrvatski
    • Shqip
    12 Öfkeli Jüri

    12 Öfkeli Jüri

    • Büyük Oyunu

    12 Öfkeli Jüri

    Süre: 1 Saat 40 Dakika

    Cinayet sebebiyle tutuklanan genç bir çocuğun davasında görevlendirilen jüri üyelerinin eldeki delilleri değerlendirmesi sonucunda, şüphelinin suçlu olduğu genel kabul görür. İçlerinden bir jüri üyesi bu karara karşı çıkar. Oybirliği sağlanmadan odadan çıkmalarına izin verilmeyen jüri üyeleri arasında yaşanan gerilim içinde  “makul şüphe” ve “ ön yargı “ kavramları tartışılır.

    Toplumun farklı sınıflarından gelen 12 jüri üyesinin kendi bilgisi, tecrübesi ve eğitimi  çerçevesinde suçlu  yada suçsuz kararı  verecek olması eleştirilirken,  jüri  sistemi içinde “adalet” kavramı sorgulanmaktadır.

    “Birinci dereceden adam  öldürme davası için buradayız. Unutmayın, suçlu kararı alırsak, sanığı elektrikli sandalyeye göndeririz.  Vereceğimiz karar, bir emirdir.”

    Reginald ROSE’un eserleri, tartışmalı toplumsal  ve politik meseleleri ele alış biçimiyle dikkat çeker. On İki Öfkeli Adam’ın televizyon uyarlamasıyla Emmy ödülü kazanan  yazar, aynı eserin 1957’deki film  uyarlamasıyla Oscar’a  aday oldu. 1961’de kaleme  aldığı bir mahkeme salonunda geçen Defendrs ile  dramatik yazarlık alanında iki Emmy daha kazandı.

    • Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/ veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.
    • Biletiniz mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak ise, en geç etkinlik saatinden 48 saat önceye kadar, Biletinial ile irtibata geçebilirsiniz. 
    • Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir. 
    • Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır. 
    • Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
    • Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir. 

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu