Binlerce etkinlik ve mekanı keşfet...
Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    Şehrini Keşfet #Şehrine Özel Etkinlikler
    5. İstanbul Uluslararası Doğaçlama Tiyatro Festivali 3. Gün

    5. İstanbul Uluslararası Doğaçlama Tiyatro Festivali 3. Gün

    • Festival
    • Tiyatro

    18 EKİM/OCT CUMA/FRIDAY

    MORFİZMA / MORPHISM
    Saat: 20:30

    LIRON VE IGNACIO & FESTİVAL KADROSU

    Bu format, bir matematiksel yapıdan, aynı türde bir diğer yapıya uzanan ve bu sırada yapısal bütünlüğü koruyan bir harita. Doğaçlama oyuncuları olarak bizler, iletişim kurmanın ve hem kendimize hem de birbirimize ilham vermenin sözlü bir yöntemi olan çağrışımlara sıkça başvuruyoruz.Fakat fiziksel çağrışımlara, bedenlerin bize neler söylediğine ve bize hangi şekillerde ilham verebileceğine pek aldırış etmiyoruz.Bu gösteride “derin dinleme” yöntemi üzerine çalışacağız. Her bir jeste ve bedenin tüm minik hareketlerine dikkat kesileceğiz. Hareketlerimizin dönüşümü, hikâyelerimize ve sahnelerimize ilham verecek.

    Is a structure-preserving map from one mathematical structure to another one of the same type.As improvisors, we play a lot with associations, as a verbal way to connect and inspire each other and ourselves. But we tend to give only a little attention to physical associations, what the body tells us and how it can inspire us. In this workshop we will work on "deep listening". We will pay attention to each small gesture, to every tiny movement of the body.The transformation of our movement will inspire our stories and scenes.These are the foundation of this workshop, and the format of the show that follows - Morphism.

    PARTİ SONRASI/ THE AFTER PARTY
    Saat: 21:30
    ANDREW HEFLER & FESTİVAL KADROSU

    Her birimiz aynı anları bambaşka şekillerde deneyimleyebiliriz. Henüz görmediğimiz bir partiden dönen üç çiftin eve geliş anına raşomon-tarzı bir bakış atıyoruz. gösteri ideal olarak bu sahneyle kapanıyor (hiç olmasa bile 30-60 saniyelik kısa bir bakış sergileniyor). Hem seyirciler hem de oyunculara algılar, kişilerarası ilişkiler, itiraflar ve aldatmacalarla oynama olanağı sunan bir gösteri.

    We can all experience the same moments so differently. A rashomon inspired gaze into the return home of three couples from a party that we have yet to see. The show ideally closes on this scene if for nothing else just a brief (30-60 second look). A show that gives audiences and players alike the ability to play with perception, interpersonal relations, confession and deception.Also there is an elegant duo version of this show!

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu