Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Ankaralı Olmak "Dans Tiyatrosu"

    70 dakika
    • Dans Tiyatrosu

    Ankaralı Olmak "Dans Tiyatrosu"

    Yaş Sınırı: 8+

    Süre: 70 dk.

    Bir kent düşünün geceleri Timur’un, Yıldırım Beyazıt’ın sokaklarında yürüdüğü. Yollarında Ahilerin izleri, Yunus Emre’nin sözleri, abdalların sesleri. Bir kent düşünün dağlarında kahraman orduların ayak izleri. Ve bir kent düşünün ki adı gri kendi rengarenk olan. Ankara….

    Türkiye’nin Başkentti Ankara 3000 yıllık tarihiyle, bozkır insanının macerasına tanıklık etmiş bir kenttir. Tarihinde bir çok medeniyete ev sahipliği yapan Ankara toprakları geçmişinde olduğu gibi günümüzde de kültürlerin buluşma noktası olmuştur. Bu kültür birlikteliğini ve 3000 yıllık tarihi; dans ile harmanlayarak sahneleyen 70 sanatçı, 90 dakikalık performansla sizleri bu görkemli geçmişin tanıklığına çağırıyor. Hititlerden Frigrelere, Roma İmparatorluğundan Bizans’a, Selçukludan Osmanlıya uzanan rengarenk bir tarih yolculuğuna hazır mısınız?

    Görkemli bir tarihin muhteşem uyarlaması ANKARA dans tiyatrosu !!!Ankara Dans Tiyatrosu eserimiz; Ankara’nın köklü tarihini anlatmanın yanı sıra, günümüz yaşantısını da net bir şekilde tasvir ediyor ve seyirciyi rengarenk bir  yolculuğa çıkarıyor. Eserimiz; Bir şehri tüm yönleriyle anlatan ilk ve tek proje olma özelliği ile bugüne kadar bir çok yerde sergilenmiş ve seyirciden tam not almıştır.

    “Ankara uzun bir yolun sonunda nefes, kavrulmuş bir toprağa su, dünya sultanlarına han, evliyalara diyar olmuştur. Ankara bir durak değil bir konaktır. Hacı Bayram Veli İstanbul’un fethinin müjdesini çok önceden burada vermiştir. Yunus Emre burada giymiştir dervişlik hırkasını. Buradan yürüdüler, buradan uzadı Mustafa Kemal Atatürk’ün elleri İzmir’e dökülen düşman üstüne. Ankara rengarenk Anadolu  geçmişine atılmış gri bir imzadır. evet gri derler bize, e gridir Ankara. Çünkü ne beyazın ne siyahın esaretindedir. Kendi yolu kendi hikayesi vardır.”

    • Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/ veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.
    • Biletiniz mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak ise, en geç etkinlik saatinden 2 saat önceye kadar, Biletinial ile irtibata geçmenizi rica ederiz, aksi takdirde biletinizin iptal işlemi gerçekleştirilememektedir.
    • Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir.
    • Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
    • Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
    • Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü