Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Aşık Veysel Müzikali.

    26 Şubat Pazar - 23 Mart 2023 Perşembe
    90 dakika
    • Müzikal

    Aşık Veysel Müzikali

    Süre: 90 dk./ Tek perde

    Yaş Sınırı: 6+

    Yıl 1894. Bir doğum gerçekleşir. Anadolu’da bir kadın koyun sağmadan gelirken yol üstünde sancısı tutar. Acıdan kıvranarak tek başına bir çocuk doğurur. Üstünden yırttığı bezlere sarar onu, kucağına alır evine götürür. 1901 yılında Anadolu çiçek salgınından kırılırken çiçek hastalığı, yol üstünde doğan çocuğa da uğrar. Çiçek hastalığından gözü,  gönlüne kaçar. Artık o, başka görür, başka duyar. Eline bir saz verirler hem eğlensin, hem öğrensin diye hem de belki geçimini sağlar diye. Cem olur. Zâkir dinler. Dede dinler, pir dinler. Dolar, taşar. Cem olur. Cem evinde can olur. Açılır da açılır “gönül gözü…”. 1914 yılında ilk kura askerdir. Çok hayıflanır gidemediğine, kendini dağlara taşlara vurur. Ağaç tepelerinde türküler söyler, ağıtlar yakar. Askere gidememek çok koyar ona. Değil mi ki askere gidemeyen yarım adam sayılır? Kız bile vermek istemezler. Zaman geçer 1919’da kurtuluş meşalesi yakılır “Mavi gözlü dev adam’’ tarafından. Yine bilir gidemeyeceğini ama sevdalanır Mavi Gözlü Dev Adam’a. O yıl “Esma’’ aşk olur, gelir konar yüreğinin dalına. Esma ona yâr olur, yoldaş olur. Her şey olur. Uzun sürmez. Felek elbirliği etmişçesine oynar kahpe oyununu. Esma, bir kuş misali uçar gider. “ Güzelliğin on para etmez” der, hayıflanır durur. 1928 yılında  “Gülizar” ona yâr olur, yol olur. Can olur… 1931 yılında sarrafını bulur, anlar bulduğu sarrafını. Gözü yerine gönül görür artık; lâl olan dil şakır, bülbül olur. Ahmet olur. Kutsi olur. Tecer olur. 1933 yılında aşkı büyür, mavi olur. Dev olur. Mustafa olur. Kemal olur; gün geçer Atatürk olur. O “Türkiye’nin ihyası” der. Şiir olur, Görmez göz, işitmez kulak, suskun dil, şair olur. Destan olur. Köy enstitülerinde saz öğretmeni olur. “Dost dost diye nicesine sarıldım, benim sadık yârim kara topraktır”, dedirtir Köy Enstitüleri O’na. Öğretirken öğrenir. Halk Evleri,  konser salonu olur Veysel’in. İlden ile dilden dile dolaşır halk evlerinde.

    1894 yılında başlayıp 21 Mart 1973 yılına dek süren “uzun ince”, meşakkatli bir yolculuğun hikâyesi… Veysel’in hikâyesi, âşığın hikâyesi, Aşk’ın hikâyesi… Türkülerle Âşık Veysel’in hikâyesi… Anadolu’nun, Cumhuriyet’in hikâyesi…

    Yazan- Yöneten: Bülent Kılıçaslan
    Dramaturg: Irmak Bahçeci
    Metin danışmanı: Karabey Aydoğan
    Ses: Rıfat Evin
    Işık: Nilgün Kalafat
    Kostüm: Hava Çağlar -Nilgün Kalafat
    Dekor: Mehmet Durukan
    Türküler: Âşık Veysel
    Oynayan: Bülent Kılıçaslan
    Organizasyon- Menajerlik: Çiçek Yağmur

    Lütfen almak istediğiniz tarihi seçiniz
    İstanbul Avrupa - İstanbul DT Mecidiyeköy Büyük Sahne
    Ankara - Ankara Yenimahalle Dört Mevsim Tiyatro Salonu
    Aydın - Aydın Şükran Güngör - Yıldız Kenter Tiyatro Salonu
    Muğla - Muğla Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi
    Antalya - Antalya Muratpaşa Belediyesi Kültür Salonu
    Burdur - Burdur Kültür Merkezi
    Denizli - Denizli Merkezefendi Belediyesi Kültür Merkezi

    • Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/ veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.
    • Biletiniz mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak ise, en geç etkinlik saatinden 2 saat önceye kadar, Biletinial ile irtibata geçebilirsiniz. 
    • Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir. 
    • Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır. 
    • Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
    • Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir. 

     

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Aşık Veysel Müzikali. Biletleri ve Fiyatları

    AnkaraAşık Veysel Müzikali. Ankara Biletleri

    138,00 TL'den başlayan fiyatlarla

    AntalyaAşık Veysel Müzikali. Antalya Biletleri

    120,00 TL'den başlayan fiyatlarla

    AydınAşık Veysel Müzikali. Aydın Biletleri

    120,00 TL'den başlayan fiyatlarla

    BurdurAşık Veysel Müzikali. Burdur Biletleri

    AdresBurdur Kültür Merkezi
    120,00 TL'den başlayan fiyatlarla

    DenizliAşık Veysel Müzikali. Denizli Biletleri

    120,00 TL'den başlayan fiyatlarla

    İstanbul AvrupaAşık Veysel Müzikali. İstanbul Avrupa Biletleri

    138,00 TL'den başlayan fiyatlarla

    MuğlaAşık Veysel Müzikali. Muğla Biletleri

    120,00 TL'den başlayan fiyatlarla
    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü