Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Aşk-ı Yunus Müzikali

    27 Şubat Pazartesi - 31 Mayıs 2023 Çarşamba
    70 dakika
    • Müzikal

    Aşk-ı Yunus Müzikali

    Tek Perde

    Yaş Sınırı : 6+

    "Biz gelmedik dava için, Bizim işimiz sevda için, Dostun evi gönüllerdir, Gönüller yapmaya geldik. Yunus Emre yaşamın amacını ‘’kâmil insan olmak’’ olarak tarif eder; hiçbir zaman kalp kırmamak, büyüklük taslamamak, gönül almaktır’’ der. Dervişliği esas alan Yunus Emre inancını, insanlığı mutluluğa, barışa ve huzura kavuşturan  dervişlik yolu olarak tarif eder. Dervişlik baştadır, tacda değildir/Isılık oddadır, sacda değildir/Eğer bir müminin kalbin yıkarsan/ Hakka eylediğin secde değildir. Dervişlik, aşk yoludur. Hakka ulaşmanın en temel yolu insanı sevmek ve insan sevgisi üzerinden hakka ulaşmaktır. Derviş olabilmek için kötü duygulardan, kötü düşüncelerden arınmak, ölüm korkusunu yenip, hak ve insanlık yolunda çaba göstermek gerekir. Aşk tanrının kendisi, aşkın tecellisi insanın gönlüdür Yunus Emre’de…

    Yunus Emre kâmil insana ermek için bedeller öder, acılar çeker; Köyü Moğollar tarafından yakılan, yıkılan, tüm ailesini kaybeden Yunus Emre acılarını içine gömer, köylülere faydalı olmak için herkesin işine koşturur. Ekinlik buğday almak için Hacı Bektaş Veli’ye gitmek için görevlendirilir. Hacı Bektaş Veli, Yunus’a buğday yerine nefes vermek vermeyi teklif eder. Kabul etmez O buğdayda ısrar eder. Ancak yola düştükten sonra anlar. Geri döner. Hacı Bektaş veli ; ‘’Gönlünün anahtarı artık bizde değil’’ der. Onu Taptuk Emre’ye gönderir. Dergâha uzun süre hizmet eder. Dergâha eğri odun getirmeyecek kadar doğru ve erdemli insan olmayı hedefleyen Yunus Emre İçinde kopan fırtınalarla sabırsızlanır, sabrını yitirir. Aradığını bulamadığını düşünür. Bu düşünceler ile mutsuz olur. Ham hali ile her şeyi bildiği sanır, dergâhı terk eder. Yolculuğu başlar. Hamlığını anlar Dergâha geri döner. Yaşadıkları ile pişer, yetmez yanar. Molla Kasım ile çatışır. Dünya ile hakikat arasında gider gelir. Sonunda aşkına ulaşmanın yolunu bulur;  Ben yürürüm yane yane / Aşk boyadı beni kane / Ne akilem, ne divane / Gel gör beni aşk neyledi? Bülent Kılıçaslan’ın Yunus Emre’nin türkülerine ve şiirlerine bağlama ile eşlik ederek bazen bir şaman, bazen bir şair, bazen bir ozan, bazen bir anlatıcı olarak Aşkı Yunus’ a can verdiği anlatı tiyatro farklı bir Yunus Emre ile karşılaşacağımızın işaretlerini veriyor. Gelip görün canlar bakalım aşk neyleyecek…

     

    Yazan – Yöneten : Bülent Kılıçaslan

    Kostüm Tasarımı : Hava Çağlar

    Dekor Tasarımı : Nilgün Kalafat

    Ses- Işık : Rıfat Evin

    Müzik : Bülent Kılıçaslan

    Menajerlik : Çiçek Yağmur

    Oynayan : Bülent Kılıçaslan

    Yapım : Bülent Kılıçaslan Baksa Sanat Tiyatrosu

    Lütfen almak istediğiniz tarihi seçiniz
    İstanbul Avrupa - Ataköy Yunus Emre K M Turhan Tuzcu Sahnesi
    İstanbul Avrupa - Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi

    • Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/ veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.
    • Biletiniz mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak ise, en geç etkinlik saatinden 2 saat önceye kadar, Biletinial ile irtibata geçmenizi rica ederiz, aksi takdirde biletinizin iptal işlemi gerçekleştirilememektedir.
    • Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir.
    • Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
    • Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
    • Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Aşk-ı Yunus Müzikali Biletleri ve Fiyatları

    İstanbul AvrupaAşk-ı Yunus Müzikali İstanbul Avrupa Biletleri

    100,00 TL'den başlayan fiyatlarla
    100,00 TL'den başlayan fiyatlarla
    100,00 TL'den başlayan fiyatlarla
    100,00 TL'den başlayan fiyatlarla
    100,00 TL'den başlayan fiyatlarla
    100,00 TL'den başlayan fiyatlarla
    100,00 TL'den başlayan fiyatlarla
    100,00 TL'den başlayan fiyatlarla
    100,00 TL'den başlayan fiyatlarla
    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü