Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Ben Anadolu'

    Bursa - Bursa Nilüfer Nazım Hikmet Kültür Evi 29 Mayıs 2022 Pazar
    85 dakika
    • Tiyatro

    Ben Anadolu

    Ben Anadolu oyunu, Bursa'da tiyatroseverler ile  buluşacak.

    “Ana Tanrıça Kübele doğdu ilk önce ve ondan doğan kızları nesilden nesile çoğaldılar, beslediler, öğrettiler, yönettiler Anadolu'yu.”

    İlmek ilmek örüyor yazar bu kadınların öykülerini, anlatıyor bize belki de hiç bilmediğimiz hikayelerini… Nihayet “Ben Anadolu” oluyor.  Türk Tiyatro’sunun en kıymetli yazarlarından biri olan Güngör Dilmen’in kaleminden dökülüyor.

    Kimi zaman içimizi parçalıyor yaşamları, bazen de kocaman bir gülümseme yayılıyor yüzümüze farklı sınıflardan ama aynı topraklardan gelen bu kadınların hayatları…

    Doğuran, üreten, direnen, kaybeden, kazanan, acı çeken, hüzünlü, umutlu, neşeli... Belki de tek ortak özellikleri var; hepsi de  bu dünyaya söyleyecek “söz”leri olan kadınlar…

    Kimisi esir olarak geliyor bu topraklara, kimi zaten esir doğuyor… Kimi aşkı uğruna canını veriyor kimi de ömrünce o aşkı arıyor. Tüccar, terzi, kapıcı, sultan, hemşire, dansöz, evlat… başka başka kimliklerde çıkıyorlar karşımıza… 

    Tutkuları, vicdanları, aşkları, hatta kimlikleri arasında seçim yapmak zorunda bırakılıyor çoğu… Üzülüyorlar, ağlıyorlar, isyan ediyorlar, haykırıyorlar, nefes alamıyorlar ama çok kez gülüp hayata tutunmaya devam ediyorlar… Tıpkı bugün olduğu gibi…

    “Yıldız Kenter” ile bütünleşmiş bu şahane oyun, şimdi öğrencisi “Ayça Bingöl” ün muhteşem yorumuyla sahnelerde..

    “Kadın olmak zordur, hele ki bu topraklarda yaşıyorsanız.. İşte tam da bu yüzden, bütün haykırışlarım ve isyanlarımla oynuyorum…”

    Yazar: Güngör Dilmen
    Yönetmen: Görkem Yeltan
    Yapımcı: Feri Baycu Güler
    Oynayan: Ayça Bingöl
    Yönetmen Yard.: Emre Arda
    Müzik Direktörü: Baba Zula
    Kostüm: Nilüfer Çamur
    Işık: Yakup Çartık
    Dijital Dekor: Ayçıl Yeltan, Defne Parman, Emre Arda, Görkem Yeltan, Süheyla Arıkan,
    Sevcan Kurt  
    Koreograf: İlke Kodal
    Dramaturji: Irmak Bahçeci  
    Afiş Fotografı: Muhsin Akgün
    Afiş Tasarım: Nalan Alaca
    Ses: Suzet Baycu
    Video Projeksiyon: Ilgın Bingöl
    Oyun Asistanı: Edanaz Dinç

    Lütfen almak istediğiniz tarihi seçiniz
    Bursa - Bursa Nilüfer Nazım Hikmet Kültür Evi

    *NED Yapım etkinliklerinde iade yapılmamaktadır.

    • Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/ veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.
    • Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir. 
    • Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır. 
    • Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
    • Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü