Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Ben Kazım Karabekir

    • Tiyatro

    Ben Kazım Karabekir

    Doğum adı MUSA KÂZIM ZEYREK’tir. 23 Temmuz 1882, İstanbul’da doğmuştur. Türk asker ve siyasetçisidir. “Alçıtepe Kahramanı” namıyla tanınır.

    Türk Kurtuluş Savaşı’nı başlatan komutanların arasında yer alarak Doğu Cephesi’nde gösterdiği başarılardan dolayı Kırmızı-Yeşil şeritli İstiklâl Madalyası ile taltif edilmiştir. Kurtuluş Savaşından sonra uzun yıllar mebus  olarak siyasi hayatına devam etmiştir. Aynı zamanda  TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ’nin başkanlığını da yapmıştır. BULGARCA ,ALMANCA ,FRANSIZCA ve RUSÇA  dillerini bilmekteydi. Afşar Türklerinden olup soyu KARAMANOĞULLARI'na dayanmaktadır.

    KAZIM KARABEKİR 26 Ocak 1948 tarihinde  Ankara’da vefat etmiştir.

    Hayatı belgelere dayanarak sahneye aktarılmıştır. BİYOGRAFİ-TARİH-DRAM türünde bir tiyatro eseridir.

    YAZAN : CÜNEYT İNGİZ

    YÖNETEN : CANER BİLGİNER

    OYNAYAN : MEHMET EMRAH HAMŞİOĞLU

    DRAMATURG : BELGİ PAKSOY

    MÜZİK : EMRAH CAN YAYLI

    SAHNE TASARIM : CİHAN AŞAR

    KOSTÜM TASARIM : ONUR UĞURLU

    IŞIK TASARIM : HASAN DEMİR          

    GÖRSEL TASARIM : O.SUAT ÖZSAMAR

    YARDIMCI YÖNETMEN : FULYA IRMAK BİLGİNER

    FOTOĞRAF/ VİDEO : VOLKAN ERKAN

    SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ : GÜLFER IŞIK

    BASIN DANIŞMANI : MİNE ALPAN

    GENEL SANAT YÖNETMENİ : SEVTAP ÇAPAN

    • Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/ veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.
    • Biletinizi mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak iseniz, en geç etkinlik saatinden 2 saat önceye kadar, Biletinial ile irtibata geçebilirsiniz. 
    • Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir. 
    • Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır. 
    • Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
    • Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü