Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Bir Acayip Oyun

    55 dakika
    • Tiyatro

    Bir Acayip Oyun

    Süre: 55 dk. / Tek perde

    Samuel Beckett’in “Godot’yu Beklerken” oyunundan yansımaların görüldüğü “Bir Acayip Oyun”,  modern sonrası dönemde bireyler arası başat problemler olarak görülen iletişimsizlik, kimliksizlik, belleksizlik gibi sorunları, oyun konsepti içerisinde toplumsal arka planda modernizm ve gelenek kavramlarının çatışması üzerinden açıklamaya girişen absürt deneysel bir oyun. 

    Oyun metni, 2016 yılında Aydın Üstüntaş Geleneksel Oyun Yazma Yarışması’nda övgüye değer bulundu.

    Oyun Tanıtım Yazısı & Künye

    “bir bilinmezin ortasında

      hiç kimselerden kimsesiz

      gitmekle kalmak arasında

      deviniyoruz çaresiz”

    ...602.gece...Bir bilinmezin ortasında sahipsiz bir bekleyiş. Zaman şimdi ve buradanın hükümdarlığı altında ağırlaşıyor, konuşmak en büyük eziyet.

           Yadsımak, anlatmak, yüzleşmek...

           Var olduysak bir şekilde sürdürmek gerek.

           Ama hangisinin gölgesinde?

           "Bir Acayip Oyun" gitmekle kalmak arasında absürdün sınırlarında gezinirken, arafta kalmışlığını geçmişin izdüşümünde arıyor.

     

    Yazan/Yöneten: Mesut Dalkılıç

    Dekor/Aksesuar: Hakan Doğusal

    Ses Tasarımı: Kaan Nuhoğlu

    Işık-Teknik Uygulama: Ege Erkal

    Kostüm: Yazboz

    Fotoğraf/Teaser: Onur Cansız

    Afiş Tasarım: E. Deniz Gümüşkaya

    Oyuncular: Ferhat Bingölbali, Misperi Gençoğlu, Murat Yılmaz

    Yapım: Yazboz

     

    • Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/ veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.
    • Biletinizi mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak iseniz, en geç etkinlik saatinden 2 saat önceye kadar, Biletinial ile irtibata geçebilirsiniz. 
    • Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir. 
    • Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır. 
    • Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
    • Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü