-

BİR ADAM YARATMAK

  • Tiyatro

BİR ADAM YARATMAK - DİYARBAKIR DT

Büyük  Oyunu

2 Perde - 1 Saat 40 Dakika

Yazan Necip Fazıl Kısakürek
Rejisör Osman Nuri Ercan

OYUNUN KONUSU

Sonsuzlukla yarışa kalkan sanatçının, varlığın ve yok olmanın gerçekliğinin bilincinde olmasına rağmen, yok olmayı bir türlü kabullenemeyip yaşam-ölüm-kader bağlamında, insan hayatının derinlemesine irdelemesini anlatan Bir Psikolojik Dramdır.

Detaylı Bilgi için Tıklayınız

OYUNCULAR:

Hüsrev  Erkan Aytemur

Ulviye   Dicle Çiçek

Selma Eylül Aldanmaz

Mansur Semih Algül

Nevzat Hakan Latifoğlu

Şeref S.Nusret Baltacı

Zeynep Selver Kılıç

Turgut Mustafa Dileklen

Osman Hasan Ergün

Hükümet Tabibi Mustafa Murat Latifoğlu

Hizmetçi Kız Seda Özdemir

Reji Yardımcısı Uğur Çınar

Reji Asistanı Zeliha Kaçmaz

Seda Özdemir
Hasan Ergün

Dekor Tasarımı Emre Satı

Kostüm Tasarımı Aylin Dinler

Işık Tasarımı Hakan Özdemir

Müzik Murat Gedikli

 

Sahne Amiri  Rüya Gülçin Kaya

Kondüvit Umut Ayanoğlu

Işık Kumanda Yusuf Bozyel

Süflöz Melisa Esen Bayka

Sahne Makinisti Uğur Yıldırım

Sahne Aksesuarcısı  M.Sadık Tanrıverdi

Kadın Terzi Nalan Ünlü

Bay Terzi  Şahin Delidolu

Peruka  Zeytun Sevim

 

AKM ETKİNLİK NOTLARI

İade ve Değişiklik

Satın alınan biletler, etkinliğin iptali veya tarih değişikliği olması durumu dışında değiştirilemez veya iade edilemez.
AKM’de gerçekleşecek etkinliklerin tümü pandemi sebebiyle özel kurallara tabidir. Bilet satın alan herkes bu kurallara uymayı ve yaptırımları kabul etmiş sayılır.
Öğrenci bileti, öğrenci kimliği ile geçerlidir. Öğrenci kimliğinin etkinlik günü görevlilere gösterilmesi gerekmektedir.
AKM Yönetimi etkinlik için uygun görmediği kişileri bilet iadesi yaparak etkinlik alanına almama hakkına sahiptir.

Sağlığınız İçin

İçişleri Bakanlığı’nın 20.08.2021 tarihli “PCR Zorunluluğu” konulu genelgesi uyarınca aşı süreci tamamlanmayan veya hastalığı geçirmemiş kişilerin konser, sinema ve tiyatro gibi toplu olarak bulunulan faaliyetlere katılımında negatif sonuçlu PCR testi gösterme zorunluluğu getirilmiştir.
Aşılarını tamamlamış veya hastalığı geçirmiş izleyiciler etkinliklere Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması üzerinden bilgilerini göstererek giriş yapabilirler. Tüm kontroller etkinlik girişlerinde HES uygulaması üzerinden yapılacaktır. HES kodunun gerekli bilgileri gösterebilmesi için izleyicilerin HES mobil uygulamasının güncel sürümünü indirerek “HES Kod Ayarları” bölümünde bulunan Risk Durumu, Aşı Durumu, Hastalık Durumu ve Test Durumu alanlarını paylaşıma açmaları gerekmektedir. 18 yaş altındaki izleyiciler için PCR testi zorunluluğu yoktur.
Ağız ve burnu kapatacak şekilde maske kullanılması zorunludur. Maskesini çıkardığı tespit edilenler uyarılacak, uyarıları dikkate almayanlar alanın dışına alınacaktır.
İzleyicilere, girişte temassız ateş ölçümü uygulanacak, 37,5 dereceden yüksek ateş ölçümlerinde seyirci mekânlara alınmayarak bir sağlık kuruluşuna başvurması için uyarılacaktır.

Etkinlik Süresince

Konser esnasında kamera, fotoğraf makinesi, cep telefonu vb. kayıt cihazlarıyla kayıt yapılması yasaktır. Kayıt cihazları mekânlara alınmayacaktır.
Tüm etkinlik 7 yaş ve üstü katılımcılar için uygundur.
Etkinlik başladıktan sonra salona seyirci alınmayacaktır.

Mekân Kuralları

Etkinlik başlangıç saatinden en az 1 saat önce biletle birlikte etkinliğin kapısında olacak şekilde hazır olunması gerekmektedir.
Mücbir sebeplerle konser mekânlarında değişiklik olabilir. AKM yönetimi, yeni mekânda izleyicilerimize bilet numaralarına en yakın yeri temin edecek bir oturma planı hazırlayacaktır. Satın alınan biletler, mekân değişikliği nedeniyle iade edilmez.
Misafirlerin belirtilen oturma düzenine uyması zorunludur. Etkinlik boyunca yer değişikliği yapılamaz.
Mekânlarda belirtilen alanlar dışındaki yerlere yiyecek veya içecekle girmek, tütün ve tütün ürünleri tüketmek veya elektronik sigara kullanmak yasaktır.

 

Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü