Binlerce etkinlik ve mekanı keşfet...
Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    Şehrini Keşfet #Şehrine Özel Etkinlikler
    • Türkçe
    • English
    • Hrvatski
    • Shqip
    Bir Oyuncak Öyküsü

    Bir Oyuncak Öyküsü

    50 dakika
    • Çocuk Oyunu
    • Çocuk Tiyatrosu

    Bir Oyuncak Öyküsü

    Süre: 50 dk.
    Yaş Sınırı: 3+

    Eski bir Çin halk hikayesi Tebeşir Dairesi'nden hareketle sahneye adapte ettiğimiz çocuk oyunumuz Bir Oyuncak Hikayesi'nde, Cingöz Fare isimli oyuncağın peşinde çılgın bir macera izleyeceksiniz. 

    Mahalledeki bütün çocukların istediği ama sadece bir tanesinin alabildiği bir oyuncaktır Cingöz Fare, gerçek sahibi Ponçik, onu çocuk parkında bir bankın üzerinde unutur gider. Oyuncak fareyi tesadüf eseri bulan kahramanımız Piti, ise –kendisi de bu oyuncağı çok istemesine rağmen- günlerce sahibini bulmaya çalışır. Bu yolda bir dizi tehlike atlatır ancak bir türlü oyuncağı sahibiyle buluşturmayı başaramaz. Geçen zaman içinde Cingöz Fare ile kurduğu bağ artık onları ayrılmaz hale getirmiştir. Sonunda beklenen karşılaşma gerçekleşir. Her iki çocuk da oyuncağın kendisine ait olduğunu iddia etmektedir.

    Bu anlaşmazlığı nasıl çözebilirler? Oyuncak fare gerçekten kimindir? Sorunu nihayete kavuşturmak mahallenin bilge dedesine kalmıştır. Dede, yere tebeşirle bir daire çizer ve çocuklardan oyuncağı iki kolundan tutup çekmelerini ister. Cingöz Fare’nın gerçek sahibi, onu
    hızlıca çekip alan mıdır? Yoksa zarar vermemek için çekemeyenin mi? Bilge Dedemiz bu problemi nasıl çözecektir?

    Tiyatro Yeni Çizgi ailesi olarak, çocuk tiyatrosu serüvenimizin 12. yılında sağlıklı günlerde sizlerle birlikte olabilmeyi umuyoruz.

    İyi Seyirler

    Uyarlayan-Yöneten: Serhat Kurtay
    Dekor: Ömer Göker
    Kostüm: Melahat Güçlü
    Organizasyon: Seda Eylem Kurtay

    Oynayanlar
    Elif Şen
    Cansu Dağ
    Burak Gültan
    Barış Öncü

    • Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/ veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.
    • Biletiniz mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak ise, en geç etkinlik saatinden 48 saat önceye kadar, Biletinial ile irtibata geçmenizi rica ederiz, aksi takdirde biletinizin iptal işlemi gerçekleştirilememektedir.
    • Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir.
    • Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
    • Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
    • Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu