-

Clown Bar – Palyaço Bar

70 dakika
  • Tiyatro

Clown Bar – Palyaço Bar

Yaş sınırı: 18+

11 Mart (Türkiye Prömiyeri)

Kapı Açılış  20:30 - Oyun Başlangıcı 21:30 

BİLET ÜCRETİNE 1 İÇECEK DAHİLDİR. 

Uzun zaman önce palyaçoluğu bırakıp polis olan HappyMahoney’nin uyuşturucu bağımlısı erkek kardeşi palyaço Ufaklık Timmy öldürülür.Happy kardeşinin başına gelenleri çözmek üzere eskiden kendisinin de içinde olduğu karanlık işlerin döndüğü palyaço barına geri döner. Ve bu geçmişiyle yeniden yüzleşmesine, eski hatıraların canlanmasına neden olur. Happy, kardeşi Timmy’nin neden ve kim tarafından öldürüldüğünü bulmaya, intikam almaya kararlıdır.

Kalbini kırıp bar patronuBobo’yla birlikte olan eski kız arkadaşı Ölümcül Öpücük’den, düşmanlarına ve dostlarına kadar tüm geçmişiyle karşılaşmak zorunda kalan HappyMahoney palyaço yer altı dünyasının karmaşasından kurtulmayı ve evine geri dönmeyi başarabilecek midir?

Clown Bar, New York prömiyeri büyük beğeni toplayan ve New York Times eleştirmenleri seçimi olarak önerilen oyun bir palyaço polisiyesi. Palyaçoları sevseniz de sevmeseniz de izlemekten keyif alacağınız bir oyun.Bir zamanların kara filmlerine(Film Noir) ve çok satan ucuz polisiyelerine (Pulp Fiction) göndermeleriyle farklı bir tarza sahip olan bu eğlenceli oyun ilgi görmeye devam ediyor. Takıntılı kahraman, deli suç dünyası patronu, kavuşamayan aşıklar, yufka yürekli hayat kadını, bolca silah, bolca çatışma gibi klasik suç filmi şablonlarını alıp kendi tarzıyla harmanlayan yazar oldukça eğlenceli bir komediye imza atmış. Bugüne dek yirmiden fazla prodüksiyonu yapılan oyun Türkiye’de TİYATROHANE PRODÜKSİYON TİYATROSU oyuncuları ile ilk kez sahnelenerekTÜRKİYE  PRÖMİYERİNİ yapıyor!

Yazar: Adam Szymkowicz
Çevirmen: Nazlı Gözde Yolcu
Yönetmen: Murat Çidamlı
Oyuncular:
1. Erk Bilgiç
2. Zeynep Nutku
3. Başak Fındıkçıoğlu
4. Burak Çimen
5. Yiğit Malgıl
6. Aze Demirel
7. Melike Çerçioğlu Bilgiç
8. Vahap Polat
9. LivioJr. Angelisanti
10. Gizem Karasu Mersinli
11. Nadire Ercan
12. Mervan Tan
13. Ezgi Şatır

14. Ali Karaduman

Yardımcı Yönetmen: Erk Bilgiç
Müzik Direktörü: Kerem Memişoğlu
Koreograf: MoniqueMasius
Kostüm ve Makyaj Tasarımı: Ali Altunsoy
Reji Asistanı: Nadire Ercan
Kondüvit: Umur Duman
Prodüksiyon: Tiyatrohane
Yapım Koordinatörü: Melike Çerçioğlu Bilgiç
Afiş Tasarımı ve  Fotoğraflar: 
Mustafa Akçilpunar
Aysel Ceren Kaçar
Asistan: Hüseyin Ermiş

 

Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Sinema Tiyatro Konser Opera&Bale Tümü