Binlerce etkinlik ve mekanı keşfet...
Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    Şehrini Keşfet #Şehrine Özel Etkinlikler
    • Türkçe
    • English
    Dolap.

    Dolap.

    120 dakika
    • Müzikal

    Dolap "Distopik Bir Gençlik Müzikali"

    Yaş Sınırı: 7+

    Distopik Gençlik Müzikali “Dolap” tiyatro sahnesinde

    Yüzlerce çocuk ve gencin sürdürdükleri tiyatro, dans ve müzik çalışmaları sahneye özgün bir oyunla taşınıyor. İki perdeden oluşan 45 kişilik dev prodüksiyon.

    Olmak zorunda oldukları şeyle olmak istedikleri arasında bir köprüdeydiler.

    Dolap olası bir gelecekte, zamanın belirlenmediği bir zamanda bir okul koridorunda, okul dolaplarının önünde geçer. Gelenekler, dayatmalar ve kurallar arasında kendi kimliklerini bulmak için sistemin, öğretilmiş olanın dışına çıkmaya çalışan, en belirgin özelliklerini arayan gençlerin hikayesini anlatır.

    Gençlerin ve ailelerin ergenliği anlaması yolunda da önemli katkısı olacak, Yonca İnal tarafından yazılan bu özgün ve farklı tekst, Orçun Tekelioğlu’nun müzikleri ve Ece Irmak Albayrak’ın koreografisiyle buluştu.

    Oyunun yazarı ve yönetmeni Yonca İnal “Çocuklar ve gençler için güvenli bir yol çizmeye çalışıyoruz. Onlar için yapay cennetler yaratıyoruz. Bu yolda ilerlesinler diye onları çoğunlukla sıkıştırıyoruz. Kim olduklarını belirliyor, kim olmak istediklerini sormuyor, en iyi ihtimalle soruyormuş gibi yapıyoruz. Kendileri gibi olmalarına izin vermiyoruz. Şimdi bu zamanda ya da geçmişte, yahut bilinmeyen bir başka zamanda, gelecekte... Bu döngü kırılmadıkça, kendi potansiyellerini yaratamayacaklar. Dolap daha iyi bir dünya kurmak hayali için sorulan soran, sorduran ve cevaplar arayan bir oyundur” diyor.

    YAZAN — YÖNETEN: Yonca İnal

    YAPIMCI: Biraderler Yapım / ÇGST

    MÜZİK: Orçun Tekelioğlu

    KOREOGRAFİ: Ece Irmak Albayrak

    AFİŞ / DEKOR / KOSTÜM TASARIMI: Biraderler Yapım

    OYUNCULAR: Altan Akgün, Arman Selami, Aslan Yiğit Bacak, Ayris Ekşi, Beliz Atila, Defne Alıcı, Derin Karakan, Dina Urgancılar, Duru Hoşver, Ekin Aytekin, Ela Su Bozkurt, Elif Aydoğan, Elif Engür, Emir Berk Sezek, Kaan Başar, Melisa Kalafatoğlu, Mira Sertdemir, Mira Türkmenoğlu, Mısra Vera Bacak, Nehir Aydoğan, Uzay Tiftikçi, Yusuf Selim Ünal, Zeynep Polat.

    PSİKOLOJİK DANIŞMAN: Uzm.Dr Süleyman Hecebil/Psikoloji Dünyası

    • Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/ veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.
    • Biletiniz mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak ise, en geç etkinlik saatinden 48  saat önceye kadar, Biletinial ile irtibata geçebilirsiniz. 
    • Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir. 
    • Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır. 
    • Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
    • Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir. 

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu