-

Don Quijote

Bursa - Online Gösterim 23 Ocak Pazar - 30 Ocak 2022 Pazar
70 dakika
  • Aile Oyunu

Don Quijote Online Gösterimi

Yaş Grubu :  8+ (Aile Oyunu)

*Gösterim 11:00-17:00 arasında izlenebilir*

Seyircilerimize oyunu izleyebilecekleri link/bağlantı ÇEKSANAT Görükle Kültür Merkezi tarafından oyun başlangıç saatinden önce e-mail yoluyla gönderilecektir.

Cervantes'in Eseri Don Quıjote'nin Family Play(Aile Oyunu) Türündeki Gösterimi

İlk basımı 1605 yılında olan, neredeyse dünyanın tüm dillerine çevrilmiş ,birçok edebiyat eleştirmenince 'ilk roman' olarak tanımlanan bir başyapıt Don Quijote.Artık tüm toplumların ortak hafızasında yaşayan bir kahraman,bir uyumsuz,bir hayalbaz.Tüm düşündürdükleriyle güncelliğini asla kaybetmemiş akıl dolu bir metin ve o metnin artık ölümsüz şövalyesi .Biz, yepyeni bir tiyatro olarak Cervantes'in bu başyapıtını ,dünya edebiyat tarihinin bu naif kahramanını sadece hareket,müzik ve ritme dayalı bir dille,+8 herkesin keyifle izleyebileceği bir aile oyunu olarak tasarladık.Nitelikli bir çocuk oyunu,dinamik bir gençlik oyunu,çok katmanlı bir yetişkin oyununu aynı potada eriterek 'kahraman kime denir?','düş-gerçek catışması','insanın kendi arzu ve istekleriyle kendini inşa etme serüveni','gelişen ve değişen dünyaya uyum ve uyumsuzluk' gibi soruları ve fikirleri merkeze alarak bu büyük metni sahneye taşıdık.Keyifle izlemeniz,bu deli mi ,bilge mi bilinmez sıradan kahramanı, tüm doğru ve yanlışlarıyla bizim kadar sevmeniz dileğiyle.Sonuçta 'ümitsizlik,insanın kederini arttırmaktan başka bir işe yaramaz,o yüzdeen yola çıkmalı ey seyirci!'’

*Bu gösterim online olarak gerçekleştirilecektir.

* Bilet alan seyircilerimize oyunu izleyebilecekleri link/bağlantı ÇEKSANAT Görükle Kültür Merkezi tarafından oyun başlangıç saatinden önce e-mail yoluyla gönderilecektir.

*Etkinlik izleme link/bağlantısının size iletilebilmesi için biletinizi satın alırken güncel e-mail adresiniz ile bilet satın almanızı rica ederiz.

*Biletinizi satın aldıktan sonra belirtilen gösterim saatleri aralığında etkinliğe online olarak katılabilirsiniz.

*Gösterim için bilet satışı saat 10:45’e kadar sürecektir.

Lütfen almak istediğiniz tarihi seçiniz
Bursa - Online Gösterim

• Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/ veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.

• Biletinizi mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak iseniz, en geç etkinlik saatinden 2 saat önceye kadar, Biletinial ile irtibata geçebilirsiniz.

• Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir.

• Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.

• Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.

• Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir.

 

Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Benzer Etkinlikler

Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü