Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    9.ULS.BAL.FEST. DÜNYANIN SONU OLMAZ

    • Tiyatro

    9.ULS.BAL.FEST.DÜNYANIN SONU OLMAZ (MAKEDONYA)

    MAKEDONYA/Peripetija Yapımı/Kuzey Makedonya Ulusal Tiyatrosu/ Sarajevo Savaş Tiyatrosu SARTR

    Büyük Oyunu 13+
    1 Perde - 1 Saat 10 Dakika

    Yazan Adnan Lugonić
    Yöneten Nina Nikolikj

    OYUNUN KONUSU

    Oyun yazılırken, bambaşka bir dünyada yaşıyorduk. Belki tamamen farklı değildik ama biz buna alışıktık. Nesillerden bize miras kalan iyi kötü yaşamaya, günlük hayatla uğraşmaya ya da görmezden gelmeye alıştığımız sorunlarla boğuşuyorduk. Şimdi o dünyaya normal diyoruz. Dünyanın son bir buçuk yılda makro düzeyde yaşadığı değişim göz önüne alındığında, geçmişin bize normal görünmesi mantıklı. Bunun nedeni, dünyanın küresel bir sorundan etkilenmesidir. Aksi takdirde, pandemi bu kadar büyük bir etkiye sahip olmasaydı her birimiz kendi perspektifinden yine de bu dünyayı farklı deneyimlerdik. Bazılarımız normal bazılarımız ise aşırı rahatsız ve anormal olarak. Artan doğal afetler; yangınlar, sel baskınları, kasırgalar, depremler hiçbir kazanın tek başına gelmediğinin bir göstergesi... Dünya gezegeni uyanmış ve tüm kibir ve bencilliği için insanlıktan intikam alıyor gibi görünüyor. “Dünyanın Sonu” ifadesi medyada ve günlük, sıradan konuşmalarda hiç bu kadar yer almamıştı. Gezegenin genel çöküşünün korkusu, tüm bu küçük, bireysel “Dünyaların Sonu”nu önemsiz kılıyor gibiydi. O 2018, oyun yazılırken, yolun her adımında dünyanın sonunu tanıyabiliyordum; caddede yürürken, bir kafede veya parkta otururken, otobüse veya trene binerken, bir konserde coşkuyla zıplarken, bir kulüpte dans ederken ya da sadece durup izlerken. Dünyanın sonu bana, gelişme ve ilerleme ile el ele giden kalıcı bir süreç gibi geldi. Hepimiz kendi sonumuzu taşıyoruz. Ve dünyanın bu sonu, genel dünyanın sonundan daha az önemli değil. Ve tarih bize öğretiyor, dünya her zaman belirli bir biçimde var olacak, bizimle ya da bizsiz. Hâlâ yapabiliyorken, kendi hakkımızda hikayeler anlatalım; bireysel gücümüz hakkında ama aynı zamanda kırılmalarımız hakkında konuşmaktan korkmayacağımız yeni, daha güçlü, samimi bir dünya inşa etmek için diğer insanlara ne kadar ihtiyacımız olduğu hakkında. Bize her şeye yeniden başlama gücü vermek için buradalar.

    Detaylı Bilgi için Tıklayınız

    OYUNCULAR

    Darja Rizova
    Saša Handžić
    Džana Džanić

    Dekor Tasarımı Ivana Karanvilovska Ugurovska
    Kostüm Tasarımı Angel Petrovski
    Müzik Gjorgi Jolevski

    • ÜYELIK girisi yapilarak satin alinan biletlerin iadesi, etkinlik saatine 48 saat kala BILETLERIM bölümü içinde yer alan   IPTAL ET kismindan yapilabilir. Iptal/Iade islemleri internetten alinan ve giseden yazdirilmamis biletler için geçerlidir. 
    • ÜYELIK girisi yapilmadan satin alinan biletlerin iade taleplerinin etkinlik saatine 48 saat kala info@biletinial.com   adresine mail yoluyla iletilmesi gerekmektedir. Iptal/Iade islemleri internetten alinan ve giseden yazdirilmamis   biletler için geçerlidir.

    Sağlığınız İçin

    • T.C. İçişleri Bakanlığı'nın 14.01.2022 tarihli "PCR Test Zorunluluğu" konulu genelgesi uyarınca koronavirüs salgınının son dönem seyri ve toplum sağlığına olan etkisi ile konuyla ilgili olarak Koronavirüs Bilim Kurulunun tavsiyeleri çerçevesinde konser, sinema ve tiyatro gibi etkinliklere katılmadan önce PCR testi ile tarama yapılmasına gerek olmadığına karar verilmiştir.
    • İzleyiciler etkinliklere Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması üzerinden bilgilerini göstererek giriş yapabilirler. Tüm kontroller etkinlik girişlerinde HES uygulaması üzerinden yapılacaktır. HES kodunun gerekli bilgileri gösterebilmesi için izleyicilerin HES mobil uygulamasının güncel sürümünü indirerek “HES Kod Ayarları” bölümünde bulunan Risk Durumu, Aşı Durumu, Hastalık Durumu ve Test Durumu alanlarını görüntülenmesine izin vermeleri gerekmektedir. 18 yaş altındaki izleyiciler için PCR testi zorunluluğu yoktur.
    • Ağız ve burnu kapatacak şekilde maske kullanılması zorunludur. Maskesini çıkardığı tespit edilenler uyarılacak, uyarıları dikkate almayanlar alanın dışına alınacaktır.
    • İzleyicilere, girişte temassız ateş ölçümü uygulanacak, 37,5 dereceden yüksek ateş ölçümlerinde seyirci mekânlara alınmayarak bir sağlık kuruluşuna başvurması için uyarılacaktır.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü