Binlerce etkinlik ve mekanı keşfet...
Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    Şehrini Keşfet #Şehrine Özel Etkinlikler
    • Türkçe
    • English
    • Hrvatski
    • Shqip
    Elenika

    Elenika

    • Belirtilmemiş

    Elenika

    *Yetişkin oyunudur.

    Elenika; 6-7 Eylül olayları sırasında hayatı alt üst olmuş bir kantocudur. Yaşadıklarını bir türlü kabullenemez, unutamaz ve kendini ölene dek eve kapatır.

    Oyun Elenika’nın 85 li yaşlarının hikayesidir. Ölmek isteyen ama bir türlü ölemeyen Elenika kendi trejedisini yaşarken yolu genç bir keman sanatçısı olan Birgen ile kesişir. Kemanın sesiyle sık sık geçmişine döner, yitirdiği insanları özler, dönemin kantocularını anımsar. Bütün o yılları zihninde tekrar tekrar yaşayarak ve anlatarak geçirir artık günlerini. Geçmişinin gölgeleri sarar etrafını. Bir türlü ölememenin acısıyla kıvransa da eski sahne günlerini anımsar.Genç Elenika kanto söyler, dans eder.

    ÖBTT & ŞİŞLİ TİYATROSU

    Yazan: Handan GÖKÇEK
    Yöneten: Yılmaz TÜZÜN
    Besteci: Kerem MEMİŞOĞLU
    Işık ve Dekor Tasarımı: Alpdoğan SELÇUK
    Kostüm Tasarımı: Terzi Yamağı (Barbaros ŞANSAL)
    Koreograf: İhsan BENGİER  
    Dramaturg: Yasemin ŞİMŞEK TÜZÜN
    Şive Danışmanı: İbrahim RACİ
    Afiş Resim: Ayşegül GÜNGÖREN
    Afiş Tasarım: AREM
    Fotoğraf: Volkan ERKAN
    Görsel Doküman: Mihriman ÇUMRALI
    Saç Tasarım: Erdal KUTKİ
    Asistan: Hadise ÖZEL
    Oyuncular: Tomris ÇETİNEL, Yasemin ŞİMŞEK TÜZÜN
    Şiir Seslendirme: Ali POYRAZOĞLU
    Dış Sesler: İbrahim Raci ÖKSÜZ, Yılmaz TÜZÜN, Berkay GÖKÇEK, Kubilay ASLAN
    Gölge Oyuncuları: Kubilay ASLAN, Hadise ÖZEL

    • Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/ veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.
    • Biletiniz mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak ise, en geç etkinlik saatinden 48 saat önceye kadar, Biletinial ile irtibata geçebilirsiniz. 
    • Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir. 
    • Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır. 
    • Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
    • Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir. 

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu