Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Eşeğin Gölgesi

    Bursa - Ekim Sanat Sahnesi 28 Mayıs Cumartesi - 29 Mayıs 2022 Pazar
    • Tiyatro

    Eşeğin Gölgesi

    Bu ne maval ne martaval. İşitilmedik bir masal!" Haldun Taner'in kurduğu daha önce duyulmayan bu masalsı evren aslında dünya üzerindeki yozlaşan birçok olguya atıfta bulunmaktadır. Bunların en başında ise bozulan adalet çarkı bulunmaktadır. Taner; bu bozuk çarkın bir suretini başka bir evrende yaratarak bizlere günümüz dünyasının yaşadığı anlam kaybını göstermektedir.

    Oyun; eşek ve gölgesi üzerine tartışma yaşayan iki tane çırağın hikayesi gibi görünürken, iş büyür ve kadıları, patronları, siyasileri, mahkemeleri derken tüm ülkeyi etkisi altına alır. Bütün insanlar tüm meseleleri bırakıp bu eşek-gölge davası üzerine kutuplaşır ve tartışma gittikçe büyür. Tüm bu tartışmanın sonunda ise kazanan yine tartışmayı alevlendiren patronlar olur. Oyunun eleştiri olarak sunduğu bozuk düzen ve içi boş savlara dayanan sözde adli düzen yazıldığı gün kadar günümüzde de geçerliliğini korumaktadır. Bu yüzden yine Haldun Taner'in bir son sözü ile belki de yazıyı bitirmek gerekir; "Yedi günün biri Salı, kesme bastığın dalı. Dinle de bak ibret al, bu geceki masalı!"
     

    Oyunun Yazarı: Haldun Taner 

    Rejisör : Ömer Naci Topcu 

    Yönetmen Yardımcısı: Burak Çağatay Serinbaş

    Oyuncular: İsmail Hocaoğlu, Caner Özçavuş, Burak Çağatay Serinbaş, Ozan Hasret Yeşiltaş

    Dekor Tasarım / Realize: Hamza Berber

    Afiş Tasarım: Erkin Ergin

    Işık Tasarım: Burak Çağatay Serinbaş

    Kukla Tasarım / Realize: Alp Deniz Bayrak

    Kostüm: İrem Keskin, Aslıhan Pekün

    Müzik: Koray Atak

    Reji Asistanı: Görkem Ceyhun, Ceyda Saylan

    Lütfen almak istediğiniz tarihi seçiniz
    Bursa - Ekim Sanat Sahnesi

    • Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/ veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.
    • Biletinizi mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak iseniz, en geç etkinlik saatinden 2 saat önceye kadar, Biletinial ile irtibata geçebilirsiniz. 
    • Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir. 
    • Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır. 
    • Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
    • Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü