Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Gizli Oturum

    Caferağa Mah. Moda Cad. Huzur Palas Pasajı alt katı N:35 Kadıköy/İstanbul 16 Şubat Perşembe - 23 Şubat 2023 Perşembe
    80 dakika
    • Dram

    Gizli Oturum

    Yaş Sınırı: 16+

    Sartre’ın 1944 yılında II. Dünya Savaşı’nın hazin etkilerinin hissedildiği bir dönemde yazdığı bu oyun; terk edilmiş insanın özgürlüğü, dünyanın içine düştüğü kendini aldatma, yabancılaşma ve kötü niyetini varoluşsal bir dizge içerisinde anlatır.

    Oyun cehennemde geçmektedir. Bir odada bekletilen öldükten sonra getirilen üç kayıp karakter olan Garcin, İnez ve Estelle, büyük bir çaba ile cehennemin mantığını çözmek ister. Bir arada bulunmak zorunda kalan bu üç karakterin ortak olan tek noktası suçlu olmaları ve yaşarken yaptıklarından vicdanen rahatsızlık duymalarıdır.

    Üçü de cehenneme ilk geldiklerinde kendilerini iyi ve masum gösteren bir maskeyle gerçek duygularını kapatmaya çalışır. Bu mekândan çıkış olmadığını anladıkları anda sahte kişiliklerini bir kenara bırakarak suçlu olduklarını itiraf ederler. Suçlu oldukları için odaya yerleştirildiklerini anladıklarında üçü de, cehennem diye adlandırılan bu odadaki işkence aletinin ne olduğunu merak etmeye başlar. Böylece oyunun esas amacı belirginleşir; Sartre bireye esas işkencecinin diğerlerinin varlığı olduğunu hatırlatır. Yüzleştikçe hesaplaşma süreci de sertleşecektir.

    Karakterler cehennemi başka bir dünyada yaşamak yerine birbirlerine yaşatırlar. Böylece Sartre’ın o ünlü özdeyişi ortaya çıkar: “Cehennem başkalarıdır”

    *Bu yapıtın sahnelenme hakkı yazar Jean-Paul Sartre-Oktay Akbal temsilcisi ONK Ajans Fikir ve Sanat Eserleri A.Ş.’den devralınmıştır.

    Yazan: Jean-Paul Sartre,

    Çeviren: Oktay Akbal,

    Yöneten: Nevzat Süs,

    Dramaturgi: Müge Saut,

    Işık-Efekt Uygulama: Hatice Şanlı,

    Fotoğraf-Video: Erdi Köseoğlu

    Oynayanlar: Bilge Soylu, Deniz İnan, Taha Eren Özcan ve Nevzat Süs

     

    Lütfen almak istediğiniz tarihi seçiniz
    İstanbul Anadolu - Altkat Sanat

    • Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/ veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.
    • Biletiniz mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak ise, en geç etkinlik saatinden 2 saat önceye kadar, Biletinial ile irtibata geçmenizi rica ederiz, aksi takdirde biletinizin iptal işlemi gerçekleştirilememektedir.
    • Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir.
    • Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
    • Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
    • Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Gizli Oturum Biletleri ve Fiyatları

    İstanbul AnadoluGizli Oturum İstanbul Anadolu Biletleri

    AdresAltkat Sanat
    100,00 TL'den başlayan fiyatlarla
    AdresAltkat Sanat
    100,00 TL'den başlayan fiyatlarla
    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü